Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1519 notek
1303k odsłony
410 odsłon

Gibraltar 1943-Smoleńsk 2010

Wykop Skomentuj

Co łączy te dwa wydarzenia?

Tajemnica i OMERTA ludzi odpowiedzialnych za ujawnienie PRAWDY!

W imię wyższych racji?


Mam przed sobą książkę: Zabójcy wychodzą z cienia. 


Zabójcy. Widma wychodzą z cienia

Tadeusz A. Kisielewski

Autor Tadeusz Kisielewski nie napisze kolejnej książki demaskującej mocodawcow i zabójcow Generała Wladysława Sikorskiego.

Zmarl w roku 2018 


Tadeusz Antoni Kisielewski (ur. 1950, zm. 4 listopada 2018) – polski politolog i historyk, analityk stosunków międzynarodowych, autor wielu książek o tematyce historycznej.

Wykształcenie i kariera zawodowa

Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1979 pracował w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W 1985 obronił w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania pracę doktorską na temat monokulturowej gospodarki naftowej Libii. Pracował w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jego głównymi zainteresowania badawczymi były geopolityka i geostrategia.

W kwietniu 2008 postawił hipotezę, że NKWD filmowało zbrodnię katyńską[1].

W swojej pracy zajmował się katastrofą lotniczą samolotu Liberator 4 lipca 1943 w Gibraltarze. W grudniu 2008 przedstawił teorię, według której samolot B-24 Liberator, na pokładzie którego znajdował się generał Władysław Sikorski, był pilotowany przez kanadyjskiego lotnika George’a F. „Screwballa” Beurlinga (a nie Eduarda Prchala), który umyślnie spowodował katastrofę lotniczą[2].

Tadeusz Kisielewski podąża tropem zabójców oraz ich mocodawców, a ślady prowadzą na Kreml, do brytyjskiego MSZ i ku kręgom polskiego wywiadu…

Śmierć Władysława Sikorskiego wstrząsnęła Polakami w okupowanym kraju i za jego granicami. Był to kres nadziei na wolną powojenną Polskę i początek nie gasnącego do dziś sporu o przyczynę tej tragedii.

W Zamachu Tadeusz Kisielewski, opierając się na komputerowych analizach ostatniego lotu liberatora Sikorskiego i nie publikowanych dotąd źródłach, dowiódł przede wszystkim, że premier polskiego rządu na wychodźstwie nie zginął w wypadku, lecz że go zamordowano.

W Zabójcach – dzięki relacjom osób, które z różnych przyczyn nie wypowiadały się w tej sprawie, choć wiele mogły wyjaśnić, a także nowym odkryciom archiwalnym – autor znacznie poszerza naszą wiedzę o ludziach, przez których zapewne poniósł śmierć Władysław Sikorski. Kreśląc frapujący obraz politycznego i wywiadowczego pola bitwy okresu II wojny światowej, nieustępliwie podąża tropem zabójców oraz ich mocodawców. Ślady prowadzą na Kreml, do brytyjskiego MSZ, lecz także ku kręgom polskiego wywiadu…

Kisielewski działa niczym rasowy detektyw z Historycznego Biura Śledczego. (…) udowodnił, jak fascynujące może być badanie tajemnic przeszłości na podstawie skąpych i często sprzecznych źródeł.

- Bogusław Kubisz, „Mówią Wieki”

Dr Tadeusz A. Kisielewski (1950-2018) był niezaleznym analitykiem stosunków międzynarodowych, zajmował się globalną geopolityką i geostrategią. Autor licznych prac z tego zakresu, m.in. Nowy konflikt globalny (1993), Schyłek Rosji (REBIS 2007), Wojna imperium. Większy Bliski Wschód w amerykańskiej wojnie z terroryzmem (2008), Nafta znowu zmieni świat (REBIS 2013), Przesmyk suwalskim (REBIS 2017).

REBIS wydał też jego głośne bestsellery: Zamach, Zabójcy, Gibraltar i Katyń, Po zamachu, w których m.in. dowiódł, że gen. Sikorski nie zginął w wypadku, oraz takie poczytne książki jak Churchill – najlepszy sojusznik Polski? czy Janczarzy Berlinga.

Koszty ujawnienia PRAWDY  o Smoleńsku.

Antoni Macierewicz się broni na forum TV TRWAM

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-a-macierewicz-w-sieci-ukazal-sie-bulwersujacy-material-pelen-klamstw-i-prob-zupelnego-zdyskwalifikowania-raportu-to-pokazanie-stronie-rosyjskiej-i-po-ze-nie-ma-pr/

[TYLKO U NAS] A. MACIEREWICZ: W „SIECI” UKAZAŁ SIĘ BULWERSUJĄCY MATERIAŁ – PEŁEN KŁAMSTW I PRÓB ZUPEŁNEGO ZDYSKWALIFIKOWANIA RAPORTU. TO POKAZANIE STRONIE ROSYJSKIEJ I PO, ŻE NIE MA PRAWDY O SMOLEŃSKU

9 października 2020 09:50/w Informacje, Polecamy, Polska

Radio Maryja

W piśmie „Sieci” ukazał się bulwersujący materiał, który jest pełen kłamstw, oszczerstw i prób zupełnego zdyskwalifikowania raportu. Ich istotą jest pokazanie stronie rosyjskiej i opozycji, Platformie Obywatelskiej, że nie ma prawdy o Smoleńsku. Adam Michnik i „Gazeta Wyborcza” mogą pozazdrościć panu Karnowskiemu i autorom tego obrzydliwego artykułu skuteczności w przekazywaniu kłamliwych informacji – akcentował poseł Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej, w swoim felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie Telewizji Trwam.


https://www.youtube.com/watch?v=yI_rstl33rc&feature=emb_logo

https://wpolityce.pl/smolensk/520957-w-nowym-numerze-sieci-czas-na-smolensk

W nowym numerze "Sieci": Czas na Smoleńsk. Zarówno Prokuraturze Krajowej, jak i podkomisji MON kończy się okres wymówek

Smoleńsk

opublikowano: przedwczoraj

-mówi Dorota Skrzypek, wdowa po Sławomirze Skrzypku, prezesie NBP.

Dzisiaj jestem rozczarowana zarówno tempem, jak i brakiem postępów w dochodzeniu, a nade wszystko brakiem kontaktu z prokuraturą. Przykro to powiedzieć, ale nie pokładam w tych działaniach już wielkich nadziei

—dodaje.

Gdyby to była tylko sprawa moja i mojej rodziny, to nie liczyłabym na jakiekolwiek efekty, ale skoro to jest sprawa blisko setki rodzin, w tym prezydenta, to spodziewałabym się, że prokuratura zrobi wszystko, co jest możliwe. Nie wiem, z czego wynikają ten paraliż i ta niemoc

—mówi Małgorzata Wasserman.

Pojawiają się także ostrzejsze głosy, reprezentowane przez osoby pragnące zachować anonimowość.

Inaczej by to wyglądało, gdyby była decyzja z góry: to jest najważniejsze śledztwo, wszystko, k…, ma iść na bok. Jak można czekać wiele miesięcy na jakiś instytut w Krakowie, a potem kolejne miesiące na następne badania

—mówi nam jedna z wdów.

Marek Pyza i Marcin Wikło docierają także do prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie.

My bardzo chcemy, sporo robimy, ale nie możemy niczego ogłosić. Może się zdziwicie, ale mamy… zakaz komunikacji i zakaz spotykania się z rodzinami. Nie rozumiemy tego. Powinno być tak, że gdy przychodzą jakieś wyniki badań, informujemy media, robimy konferencję, zapraszamy rodziny, mówimy, jak jest. Co to za tajemnice? Rodziny słusznie nam to zarzucają. Ale niestety jesteśmy ubezwłasnowolnieni. My jako szeregowi prokuratorzy nie możemy podjąć żadnej decyzji bez zgody szefa. A nasz szef nie może podjąć żadnej decyzji bez zgody z góry

—mówi jeden ze śledczych.

Redaktorzy podkreślają, że w sprawie katastrofy smoleńskiej wciąż wiele jest niewiadomych. Prześwietlają także pewną osobę, która współpracowała z podkomisją. Jest to kobieta, co do której pracy mają oni sporo wątpliwości.

Amanda Ułasiuk występuje w opracowaniu „Streszczenie raportu. Materiał dowodowy”, jaki w lipcu na posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej przedstawił Antoni Macierewicz. Na końcu dokumentu znajdujemy trzy pozycje „Raport z prac firmy PioMax Amanda Ułasiuk”. Nie wiadomo, na czym te prace miały polegać. PioMax zarejestrowany jest na warszawskim Mokotowie. W internecie znajdujemy lakoniczny opis: „W ciągu ostatniego roku sporządziłam ponad 100 transkrypcji (nagrania ponad dwugodzinne). Edytuję i przepisuję teksty (scenariusze, książki, teksty pisane ręcznie). Wypełniam tabele. Sporządzam prezentacje. Ceny do ustalenia indywidualnie”. Czy właśnie takimi pracami zajmowała się dla podkomisji? Ale co w takim razie robiła w bazie wojskowej w Mińsku Mazowieckim

—zastanawiają się autorzy tekstu.

Więcej na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” dostępnym w sprzedaży od 5 października br., także w formie e-wydania.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl.

to tylko tyle i aż tyle.

Co do badań nad wrakiem, pisałem swego czasu, że Czesi po zakupie nowych samolotów dla rządu i Prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Klausa przyjaciela śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego postawili "na kołkach" wcześniej sprawne samoloty rządowe TU-154 a następnie w latach 2013-2016 je zdemontowali. Jeden z nich trafił po spektakularnej podróży do Muzeum Lotnictwa.

image

A drugi?

Czy nie można było się z Czechami dogadać na przeprowadzenie badań tanim kosztem na tym drugim egzemplarzu? Przecież to nasi Przyjaciele.

DOKUMENT- jedno z ostatnich zdjęć "101" gdzie wiarygodność zdjęcia nie budzi wątpliwości! 

image

REGISTRATION

101

PHOTO DATE

Apr 08, 2010

UPLOADED

Apr 18, 2010

VIEWS

4,059


NOTES

Ohh my god! Goodbye Tu-154M:-( my last picture from him

CAMERA

Show Exif data

COMPUTED.ApertureFNumber f/8.0

IFD0.Make NIKON CORPORATION

IFD0.Model NIKON D90

EXIF.ExposureTime 10/6400

EXIF.FNumber 80/10

EXIF.ExposureProgram 3

EXIF.ISOSpeedRatings 200

EXIF.DateTimeOriginal 2010:04:08 16:53:02

EXIF.MeteringMode 5

EXIF.Flash 0

EXIF.FocalLength 1550/10

AIRCRAFT

Reg: 101 full info | 101 photos

Aircraft: Tupolev Tu-154M

Airline: Poland - Air Force

Serial #: 90A-837

PHOTO LOCATION

Prague Václav Havel Int'l - LKPR

Czech Republic

PHOTOGRAPHER

Sniper72
https://www.salon24.pl/u/albatros/637585,czesko-polska-dziupla-kbely-lkkb


19 marca 2015, 12:02 726 odsłon

Czesko-polska "DZIUPLA" -KBELY LKKB ???


https://www.salon24.pl/u/albatros/730935,w-sina-dal-odjedza-tu154m-z-lotniska-w-kbely


Albatros ... z lotu ptaka

8 października 2016, 22:40


ALL od @ALBATROS ... Z LOTU PTAKA

Opublikowany 18.05.2013

http://sejmometr.pl/sejm_wystapienia/...

Posiedzenie Sejmu nr 18

11 lipca 2012 r. 18:26:28

Poseł Waldemar Andzel:

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! 69 lat po tragicznej śmierci generała Władysława Sikorskiego, premiera rządu polskiego na emigracji, naczelnego wodza Polskich Sił Zbrojnych nadal niewyjaśnione pozostają okoliczności jego śmierci. Dokładnie 4 lipca 1943 r. samolot wraz z generałem Władysławem Sikorskim powracającym z inspekcji wojsk na Środkowym Wschodzie rozbił się nieopodal brytyjskiego Gibraltaru.

Oficjalnie nie ustalono przyczyn katastrofy, lecz stanowczo wykluczono zamach, mimo iż Sikorski na brak wrogów narzekać nie mógł. Razem z generałem w katastrofie samolotu Liberator II AL523, który spadł do morza o godz. 23.07, 16 sekund po wystartowaniu, zginęła jego córka i szef sztabu naczelnego wodza Tadeusz Klimecki oraz pozostali pasażerowie. Jedyny egzemplarz listy pasażerów zaginął w samolocie, nie wiadomo więc ostatecznie, kto zginął. Na pokładzie samolotu znajdowało się prawdopodobnie 15 osób będących w większości oficerami Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Pojawiają się też przypuszczenia mówiące o 20, 22, a nawet 24 osobach, mimo że miejsc siedzących dla pasażerów było jedynie 16. Nie odnaleziono m.in. ciała córki Sikorskiego Zofii Leśniowskiej, o której wiedziano, że na pewno była na pokładzie. Według oficjalnej wersji incydent przeżył ze stosunkowo niewielkimi obrażeniami jedynie czeski pilot Eduard Prchal. Oficjalna wersja wydarzeń przedstawiona została w raporcie brytyjskiej komisji badającej wypadek jeszcze w 1943 r., która ustaliła jako przyczynę katastrofy zablokowanie steru wysokości, jednak nie potrafiła wyjaśnić, jak doszło do tej awarii.

Ciało Sikorskiego wydobyto z morza, przewieziono do Wielkiej Brytanii na pokładzie polskiego niszczyciela ORP „Orkan" i pochowano na cmentarzu polskich lotników w Newark bez przeprowadzenia autopsji. Po latach nie udało się odnaleźć ani osoby, która fotografowała zwłoki Sikorskiego na nabrzeżu portowym wkrótce po wyłowieniu, ani tym bardziej samych zdjęć. W związku z 50. rocznicą śmierci generała Sikorskiego polski rząd zabiegał o możliwość wydobycia jego prochów i pochowania ich w Polsce. Zabiegi te zakończyły się powodzeniem 1993 r.

Trumna ze szczątkami generała Władysława Sikorskiego w honorowej asyście została złożona w krypcie św. Leonarda na Wawelu. Okoliczności katastrofy budziły wątpliwości i dawały powody do wysuwania różnych hipotez dotyczących śmierci generała. Przeprowadzona w listopadzie 2008 r. sekcja zwłok wykluczyła możliwość uduszenia, postrzelenia, dźgnięcia nożem czy otrucia Władysława Sikorskiego i ustaliła, że przyczyną jego śmierci były obrażenia spowodowane katastrofą samolotu.

Katastrofa gibraltarska nadal jest jedną z największych zagadek w historii Polski. Zdaniem części badaczy była ona wypadkiem lotniczym, według innych -- planowanym zamachem. Pewne jest jedno: wyraźnie dąży się, by prawdziwe przyczyny śmierci wybitnego polskiego premiera jak najdłużej nie ujrzały światła dziennego. Wystarczy wspomnieć, że aż do 2050 r. obowiązuje utajnienie przez Wielką Brytanię wszystkich dokumentów dotyczących tej sprawy.

Mam jednak nadzieję, iż w końcu uda się dojść prawdy i wyjaśnić prawdziwe okoliczności śmierci generała Sikorskiego. Dziękuję bardzo.

 Odpowiedz

Albatros ... z lotu ptaka

8 października 2016, 22:41

@ALBATROS ... Z LOTU PTAKA

@FREE YOUR MIND & ALL

6 i pół lat minęło jak jeden dzień

od spotkania na najwyższym szczeblu w Pradze w dniu 8 kwietnia 2010 roku.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Putin wziął kosztem Ukrainy to co wcześniej było nie wykonalne.

RESET był konieczny aby się przezbroić. Czy Polacy brali w tym udział ?

W jakim zakresie. Czy beneficjenci czy poszkodowani?.

HISTORIA dowiedzie za lat 10, 25, 50 !

Na razie bracia Czesi robią pokazówkę.

A minister skorzystał na wnikliwych dociekaniach na konstrukcji wraku TU154M czy nie skorzystał. Podczas demontażu od roku 2011 na lotnisku praski m Kbely.

To stamtąd uciekł i wybrał wolność z Rodziną Eduard Prchal w roku 1948

Eduard Prchal – Wikipedie

https://cs.wikipedia.org/wiki/Eduard_Prchal

Translate this page

Eduard Maxmilián Prchal (1. ledna 1911 Dolni Břežany – 12. prosince 1984, ... letounu Liberator, při které zahynul mimo jiné polský generál Władysław Sikorski.

Eduard Prchal | Free Czechoslovak Air Force

https://fcafa.com/2012/02/01/eduard-prchal/

Feb 1, 2012 - Eduard Maximilian Prchal was born 1 January 1911 at Dolni Břežany, ... Sikorski flew, with his entourage to Cairo to commence his inspection ...
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale