Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
74 obserwujących
1571 notek
1331k odsłon
136 odsłon

co "chamerykańskie" to najlepsze

Wykop Skomentuj

Przyjechał  tylko biskup do domu rodzinnego. Nie arcybiskup czy kardynał.

Jak wiadomo, większość księży jest pochodzenia chłopskiego z wielodzietnych Rodzin.

Kuma do kumy:

a to nasz Józiu biskup Zawitkowski.

Gdzie Mu tam do tych z Watykanu.


https://www.youtube.com/watch?v=E2O65ovam9Ihttps://www.youtube.com/watch?v=3AmZl81b5nA


To nie KORONOWIRUS był przyczyną Jego śmierci a inne choroby współtowarzyszące.

"W dniu dzisiejszym, w wieku 81 lat odszedł do Pana bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej. Terminy uroczystości pogrzebowych zostaną wkrótce podane do wiadomości." - czytamy w komunikacie Episkopatu.

O poważnym stanie zdrowia księdza biskupa informowała od kilku dni Kuria Diecezjalna Łowicka. Nie podano jednak informacji o przyczynie śmierci duchownego. Wiadomo jedynie, że zmarł w szpitalu.

Bp Józef Zawitkowski urodził się 23 listopada 1938 roku we wsi Wał, par. Żdżary. Został wyświęcony na kapłana 20 maja 1962 roku w Warszawie. 26 maja 1990 roku został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej. Sakrę biskupią otrzymał 9 czerwca 1990 roku w Łowiczu. Został mianowany biskupem pomocniczym dla nowoutworzonej Diecezji Łowickiej w dniu 25 marca 1992 roku. Od 9 grudnia 2013 roku był biskupem seniorem. Ks. bp Józef Zawitkowski był też honorowym obywatelem Warszawy. Znany był także z twórczości muzycznej i poetyckiej.

Biskup szokuje! „Wstydźcie się Warszawiacy! Jak się spodliłaś, Warszawko!”

https://wpolityce.pl/kosciol/524234-nie-zyje-ks-biskup-jozef-zawitkowski

Nie żyje ks. biskup Józef Zawitkowski. Zmarł po długotrwałej chorobie. Zapamiętamy jego pieśni i piękne kazania radiowe!

Kościół

opublikowano: 29 października

aktualizacja: 29 października

autor: Twitter/EpiskopatNews/diecezja.lowicz.pl


Po długotrwałej chorobie zmarł ks. biskup Józef Zawitkowski - poinformowała Kuria Diecezjalna Łowicka. Był biskupem pomocniczym diecezji łowickiej w latach 1992–2013, a także twórcą wielu słynnych pieśni religijnych, m.in. „Panie dobry jak chleb”. Zapamiętamy go również z pięknych i przejmujących kazań radiowych z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poruszająca homilia bp. Zawitkowskiego w Gietrzwałdzie: Dlaczego Polskę wymazano z mapy Europy? Bośmy byli głupi i chwaliliśmy się naszymi grzechami. WIDEO

Bp Zawitkowski: „Naród umiera! Odbierzcie jeszcze dzieciom miłość, a młodzieży rozum i zostanie nam Polska ugorem pachnąca!”. WIDEO

Ze smutkiem informujemy, że po długotrwałej chorobie zmarł J.E. ks. bp Józef Zawitkowski. Kościół Łowicki dziękuje za Jego trud pasterski i poleca Go modlitwie. Terminy uroczystości pogrzebowych zostaną ustalone i podane do wiadomości. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

— czytamy w komunikacie na stronie diecezji łowickiej.

Biskup mówi o policjantach, którzy zatrzymali pielgrzymkę

JESTEŚMY WYCZULENI NA PRZYCZYNY ŚMIERCI

TAK MEDIA TRAKTUJĄ LUDZI NIE TYLKO W POLSCE.

MAJĄ SIĘ BAĆ !

A co na polu walki z koronowirusem COVID-19

Okazuje się, że Polak dr Bodnar z Przemyśla wzywa specjalistów (chociaż już w przedbiegach ma utytułowanych oponentów do odrzucenia jego metod leczenia Coronowirusa - przecież to nie chamerykańskie firmy Pfizer ten lek amantydyna!. Więc jak może być dobrym lekiem na tą całą zarazę.

Na szczęścia są wyniki badań mikrobiologów publikowane w poważnym piśmie dla Specjalistów NATURE i one waeryfikują gołosłowne opinie.

https://www.nature.com/articles/s41594-020-00536-8

Cite this article

Mandala, V.S., McKay, M.J., Shcherbakov, A.A. et al. Structure and drug binding of the SARS-CoV-2 envelope protein transmembrane domain in lipid bilayers. Nat Struct Mol Biol (2020). https://doi.org/10.1038/s41594-020-00536-8

Download citation

Received

16 September 2020

Accepted

28 October 2020

Published

11 November 2020

DOI

https://doi.org/10.1038/s41594-020-00536-8

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C84640%2Cekspert-amantadyna-nie-pomaga-w-zakazeniach-koronawirusem-sars-cov-2.html

Ekspert: amantadyna nie pomaga w zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2

Nie ma żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2 – przekonuje prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.

Amantadyna, lek stosowany w leczeniu schorzeń neurologicznych, wywołała ostatnio duże w naszym kraju zainteresowanie, ponieważ pojawiły się podejrzenia, że może być przydatna we wczesnych postaciach zakażenia wywołanego przez koronawirusy.

Lek ten oficjalnie jest wykorzystywany w leczeniu choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego oraz ostrego uszkodzenia mózgu. Jednak wykazuje także działanie przeciwwirusowe i może hamować zakażanie komórek układu oddechowego.

Niektórzy lekarze w Polsce twierdzą, że amantadyna jest pomocna w zmaganiach z chorobą COVID-19. Pulmonolog z Przemyśla dr Włodzimierz Bodnar zapewnia, że ma udokumentowanych ponad 100 przypadków wyleczeń z choroby COVID-19 przy użyciu tego leku.

Stwierdzenie to wywołało jednak wiele kontrowersji w środowisku medycznym. Amantadyna nie została umieszczona w najnowszych, trzecich już rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych dotyczących leczenia choroby COVID-19 (opublikowanych 13 października 2020 r.).

„Nie zrobiliśmy tego, ponieważ nie sądziliśmy, że będzie to potrzebne. Nie ma bowiem żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2” – przekonywał prezes Towarzystwa prof. Robert Flisiak.

Specjalista, który jest kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, mówił o tym podczas wirtualnej konferencji prasowej poświęconej chorobom zakaźnym w Polsce, w tym COVID-19.

Zwrócił uwagę, że nie ma żadnych badań klinicznych dotyczących amantadyny, przeprowadzonych w sposób kontrolowany. „Pojedyncze doniesienia pokazują jedynie chorych, którzy z dużym prawdopodobieństwem i tak by wyzdrowieli. Bo stadium bezobjawowe lub skąpoobjawowe wywołane przez koronawirusy SARS-CoV-2 występuje u 90 proc. wszystkich zakażonych, jawnych klinicznie” - wyjaśniał.

„Jeśli ktoś twierdzi, że przeleczył kilkudziesięciu chorych amantadyną i odniósł skutek - to jest wysokie prawdopodobieństwo, że w tej populacji taki sam efekt uzyskałby, nie stosując niczego” - dodał.

„Podkreślam: nie ma nawet przesłanek merytorycznych do tego, żeby stosować amantadynę. Podkreślam to ze względu na szerzące się dziwne promocje tego leku, który nie znalazł zastosowania również w grypie, o czym powinniśmy też pamiętać. Uznano, że w tej chorobie jest bardzo słabym lekiem i nie znajduje zastosowania od wielu lat” - podkreślił.

Prof. Flisiak przyznał, że możliwości leczenia zakażeń SARS-CoV-2 są na razie ograniczone. „Nie ma w tej infekcji tak silnych leków przeciwwirusowych, jak przyzwyczaiły nas inne zakażenia, takie jak wirusy HIV czy HCV (wywołujący zapalenie wątroby typu C). Ale mamy pewne leki i narzędzia” - zapewnił.

Dodał, że zakażenie SARS-CoV-2 jest infekcją samoograniczającą się i na ogół kończy się po kilku dniach. „To, co powoduje niebezpieczeństwo - to są następstwa tej infekcji wynikające z wniknięcia wirusa do dróg oddechowych i przemieszczenia się do pęcherzyków płucnych” - tłumaczył.

Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych podkreślił jednak, wymaga to zastosowania odpowiedniej terapii, w tym leków i podawania tlenu, co jest stosowane w szpitalach.

PAP - Nauka w Polsce, Zbigniew Wojtasiński

zbw/ zan/

Na szczęście nie jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na opinie rodzimych ekspertow.

https://przychodnia-przemysl.pl/wezwanie-do-natychmiastowych-badan-nad-amantadyna/

image

Wezwanie do natychmiastowych badań nad amantadyną – 17.11.2020

Wzywam wszystkich Profesorów i osoby odpowiedzialne w Polsce za leczenie COVID-19 (w tym Ministerstwo Zdrowia) do przeprowadzenia badania skuteczności amantadyny na poniższych warunkach. Wystarczą zaledwie dwa tygodnie, by wprowadzić leczenie amantadyną w Polsce. Z mojej perspektywy leczenie jest skuteczne, tanie, a lek jest już przebadany i znany od dekad. Zgodnie z zapowiedziami świata nauki w Polsce, gdy tylko pojawią się przesłanki naukowe o skuteczności amantadyny, można przystąpić do dalszych badań. CZAS NEGACJI SIĘ SKOŃCZYŁ. Takie informacje pojawiły się w poprzednim tygodniu w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature, które wskazuje amantadynę, jako lek, który może blokować rozwój wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Jeśli teraz ktoś ośmieliłby się nadal kwestionować cokolwiek w kwestii amantadyny, to znaczyłoby równie dobrze, że kwestionuje istnienie podwójnej helisy DNA, bowiem Watson i Crick właśnie w Nature opublikowali wyniki swoich badań w tym temacie.

Założenia

Jestem otwarty na ustalenie warunków, jakie ma spełniać pacjent (na podstawie testu, bądź na podstawie objawów). Grupa chorych może wynosić 100-200 osób. Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale codziennie jestem w stanie osobiście przyjąć 30-40 osób. Nie muszę mieć wpływu na jakim etapie choroby zgłaszają się pacjenci (tak jak obecnie jest w moim przypadku, gdzie zgłaszają się osoby zarówno w 2 dniu objawów, czy w 12, czy mają choroby współistniejące lub w jakim są wieku). Mogą to być zarówno osoby z całej Polski (jak choćby teraz, które przyjeżdżają do mojej przychodni z Katowic, Krakowa, Tarnowa, Warszawy, Krosna, Rzeszowa itd) czy osoby z okolic Przemyśla (co ułatwiłoby bieżącą diagnostykę na miejscu, jak choćby RTG, które mogę zapewnić). Konsultuję tych pacjentów także w soboty i niedziele. Wszystko będzie monitorowane przez niezależnych obserwatorów. Za grupę kontrolną może służyć jakakolwiek placówka w Polsce, która przyjmuje w obecny rekomendowany sposób leczenia (tele porady, leczenie objawowe, brak leczenia amantadyną i wysłanie do szpitala, gdy stan zagraża życiu. Generalnie sprowadza się to do leczenia objawowego i gdy pacjent ma wystarczającą odporność, to przeżyje). Może to być jedna placówka, w której przyjmuje 2-3 lekarzy (ponieważ obawiam się, czy jeden lekarz podejmie się przyjąć tylu pacjentów jednego dnia co ja).

Warunki

Wszelkie koszty muszą być finansowane ze źródeł rządowych. Jednocześnie sam koszt jest znikomy (lek jest tani, a badania diagnostyczne są nieporównywalnie tańsze od leczenia szpitalnego).

Muszę mieć zapewniony dostęp do leku (chlorowodorek amantadyny) na okres leczenia dla wszystkich chorych.

Komisja Bioetyczna przygotuje wszelkie wnioski w ciągu 2 dni. Nie można zasłaniać się procedurami i terminami, gdy chodzi o zdrowie i życie ludzi. Nie ma ważniejszej sprawy niż szukanie leku na COVID-19.

Obecni są niezależni obserwatorzy, którzy nadzorują powyższe kryteria badania i leczenia.

Badanie trwa dwa tygodnie.

Chlorowodorek amantadyny jest sprawdzony, jest na przykład podawany w ciężkich urazach i schorzeniach mózgu (o czym mało kto mówi, a straszy się pacjentów wyłącznie skutkami ubocznymi).

Wystarczy mi jeden dzień na stworzenia grupy do badania i leczenia COVID-19

Przy braku reakcji ze strony osób odpowiedzialnych

Takie badania trzeba przeprowadzić natychmiast, by położyć kres bezsensownych zgonów i inwalidztwa w Polsce i na świecie. Jeśli do końca tygodnia nie rozpoczną się badania w wyżej wymienionym modelu oznacza to, że jest przyzwolenie na dalszą śmierć Polaków.

Wyniki i wnioski w tym badaniu będą natychmiastowe. Dadzą wszelkie podstawy do wprowadzenia amantadyny w schematy leczenia COVID-19. Nie trzeba czekać kilku miesięcy na badania naukowe.

Patrząc na obecne procedury, na przykład Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej ma 3 miesiące na rozpatrzenie sprawy, czy Komisja Bioetyczna, które też ma swoje terminy i procedury. Jeśli badania nie rozpoczną się do końca tego tygodnia – oznacza to, że Państwa znajomi, bliscy, czy rodziny powinny tracić zdrowie i umierać, bo jest to zgodne z prawem i procedurami. “Bo nic nie da się zrobić”.

Poniższa wiadomość trafiła do:

Ministerstwa Zdrowia

Konsultantów Krajowych

Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych

Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Rzeszowie

Agencja Badań Medycznych

Narodowego Funduszu Zdrowia

Do mediów:

TVN

Polsat

TVP

SuperExpress

Fakt

RMF.FM,

Telewizja Republika,

DW

Zachęcamy do dalszego udostępniania, wysyłania wszystkim instytucjom, mediom i decydentom. A także komentowania!

Z poważaniem, Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu

media@przychodnia-przemysl.pl


https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/


Kancelaria Premiera

et1o3 lSpihstopgatdao rohofnsmuo aduiar18sfc:29edur ·

???? "Chcemy rozpocząć szczepienia od grup wysokiego ryzyka czyli naszych mam, ojców, dziadków, babć od naszych seniorów. Od tych, którzy są najbardziej narażeni na działanie #koronawirusa, ale także od personelu medycznego i służb mundurowych" - premier Mateusz Morawiecki.

Firma Pfizer w walce z pandemią.

A co z APELEM polskiego LEKARZA?!
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale