Rozmaitości
Littera scripta manet.
3 obserwujących
73 notki
21k odsłon
  187   1

Wojna na Ukrainie to przegrana Europa

"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!", Rz 12, 21

Wojna na Ukrainie, czyli wojna Rosji przeciwko narodowi ukraińskiemu, to w swoich skutkach przegrana moralnie Europa - brzmi to może dziwnie, ale wiele wskazuje na to, że to prawda.

Cywilizacja europejska jest, jak wszystkim wiadomo, na szczególnie wysokim poziomie: to rozwój komunikacji międzyludzkiej, wzrastający poziom wykształcenia i niezależności intelektualnej i wiele innych czynników.

Jednak Europa nie jest w stanie skutecznie sprzeciwić się temu złu na Ukrainie, tej haniebnej wojnie, tym mordom, gwałtom i rabunkom dokonywanym przez rosyjskiego agresora.
Sankcje, dyskusje, konferencje, apele nic nie dały, bo i tak ludzie tam giną. Politycy spotykają się w pięknym Wersalu i dyskutują, a to nic nie daje - na Ukrainie dalej morduje się ludzi.

Europa nie ma siły moralnej i nie potrafi powstrzymać zła - oto jej dramat i prawdziwe oblicze.
Zbankrutowały wszystkie oficjalne organizacje o pokojowym charakterze, klęskę ponieśli politycy, nawet ONZ nic nie potrafi etc.
Nieskuteczne okazały się czynniki religijne. Chrześcijaństwo to zachodnie i to wschodnie też zbankrutowało, bo nie potrafi pokonać zła, chociaż chwali się jakimiś związkami z rzekomo metafizycznymi siłami.

Wkrótce wszyscy przyzwyczają się do tej wojny, no i zaczną na tym zarabiać. A może o to chodzi?
W końcu to cywilizacja śmierci i wszystko w niej opiera się na zabijaniu, a nie na moralności, bo ona w Europie jest martwa, a co najmniej nieskuteczna - ludzie dalej giną mordowani przez pozbawionych zasad moralnych przedstawicieli tzw. cywilizacji turańskiej, czyli Rosjan i innych im podobnych!

Postscriptum

Życie ludzkie, egzystencja społeczeństw i narodów powinna opierać się na obiektywnych wartościach takich jak: prawo rzymskie, filozoficzne dążenie do prawdy i uznanie prawdy jako wartości obiektywnej oraz na etyce opartej o miłosierdzie i współczucie, a także na instytucji państwa służącego ludziom. Żaden z tym czynników w Europie już nie istnieje...

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale