33 obserwujących
678 notek
368k odsłon
  348   0

ANDRZEJ ZYBERTOWICZ LIST PUBLICZNY

Aleksander Szumański foto Internet
Aleksander Szumański foto Internet


LIST PUBLICZNY                                        KRAKÓW, 05.02.2018 r.


 


ALEKSANDER SZUMAŃSKI - KORESPONDENT "WARSZAWSKIEJ GAZETY"


KOMBATANT OSOBA REPRESJONOWANA - ŚCIGANY I SKAZANY NA ŚMIERĆ


NR LEGITYMACJI KOMBATANCKIEJ nr B 18668/KT3621


 


 


DO


 


PROFESORA NADZWYCZAJNEGO  ANDRZEJA JANUSZA ZYBERTOWICZA.


 


WZIĄŁ UDZIAŁ W OPERACJI "ZNISZCZYĆ WARSZAWSKĄ GAZETĘ".


Andrzej Janusz Zybertowicz (ur. 30 września 1954 w Bydgoszczy) – polski socjolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, publicysta.


W latach 2008–2010 doradca społeczny prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, od 2015 doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy, doradca szefa BBN.


 


W dniu 02 - 08 lutego nr 05(555) w "Warszawskiej Gazecie" na czołowej szpalcie ukazał się tekst redaktora naczelnego tego tygodnika Piotra Bachurskiego 


"OPERACJA "ZNISZCZYĆ WARSZAWSKĄ GAZETĘ".


 


Wśród uczestników tej operacji znajduje się nazwisko prof. Andrzeja Zybertowicza doradcy społecznego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzeja Dudy, doradcy szefa BBN,


"Warszawska Gazeta" stała się jednym z dwóch najbardziej wpływowych tygodników polskiej prawicy, posiadającej ponad 250 tysięcy czytelników w Polsce i USA. Moje teksty ukazujące sie w "Warszawskiej Gazecie" ukazują się w Internecie na moich stronach autorskich http://aleksanderszumanski.pl/


http://aleszum.btx.pl/index.php 


oraz na wielu blogach internetowych. Jako korespondent światowej prasy polonijnej 


i krajowej teksty mojego autorstwa ukazują m.in. w "Głosie" Toronto, "Kurierze" Chicago, "Kresowym Serwisie Informacyjnym", "Naszej Polsce" (do 2015 r,), "Lwowskich Spotkaniach", "Kurierze Galicyjskim, "Naszym Dzienniku" ,"Raptularzu Kulturalnym" Dąbowa Tarnowska, "Polish News" Chicago", Wiadomościach Polonijnych" i "Dwukropku" Johannesburg


i w wielu innych, jak "Polish Club Online, Radio Pomost Arozona, Radio Wnet Warszawa, Radio "Niepoprawni" etc.


W latach 2005 - 2012 posiadałem akredytację dziennikarką(USA) w Polsce. Byłem wieloletnim uczestnikiem Światowego Forum Mediów Polonijnych. Jestem  poetą, krytykiem literackim, dziennikarzem niezależnym i publicystą. Wydałem książki prozatorskie i wiersze.


Posiadam odznaczenia, m.in. medal Komisji Edukacji Narodowej.


Urodziłem się we Lwowie 12 listopada 1931 roku, jestem od Pana starszy o prawie ćwierć wieku, pochodzę z rodziny inteligenckiej, ojciec doc. med. Maurycy Marian Szumański ginekolog położnik był asystentem prof. Adama Solowija na Uniwersytecie mi. Jana Kazimierza, matka filolog polski, uczyła historii i języka polskiego w lwowskich szkołach powszechnych i średnich.


W czasie II Wojny Światowej utraciłem całą rodzinę na czele z Ojcem. Wszyscy zostali zamordowani przez okupantów w gronie 6 milionów Polaków, którzy zginęli z rąk niemieckich i sowieckich okupantów.


Tyle o sobie.


 


Teraz nazwiska moich kolegów i koleżanek dziennikarzy "Warszawskiej Gazety"


- Piotr Bachurski - redaktor Naczelny,


- Aldona Zaorska - z-ca redaktora naczelnego.


- Ks. Stanisław Małkowski,


- Zygmunt Korus opozycjonista, więziony w czasach PRL,


- Marcin Hałaś, b. prezes Katowickiego Oddziału  Związku Literatów Polskich,


-Andrzej Leja,


- Mirosław Kokoszkiewicz,


- Krzysztof Osiejuk,


- dr Leszek Pietrzak b. historyk IPN,


- Tomasz Rzeczycki,


- Stanisław Srokowski pisarz, męczennik Kresów II RP, utracił całą rodzinę w zbrodni OUN - UPA,


- Grzegorz Wszołek,


- Łukasz Żygadło,


- Izabela Brodacka - Falzman,


- Piotr Lewandowski,


- Robert Wyrostkiewicz,


- Paweł Miter


 


Mój list jest listem osobistym i piszę go bez porozumienia z redakcją "Warszawskiej Gazety" oraz z jej dziennikarzami - co należy podkreślić.


 


Od kilku lat jesteśmy obrażani, zaczepiani i wyzywani od antysemitów przez naszych starszych braci na medialnej prawicy z "Gazety Polskiej". Mnie zaatakował personalnie Jerzy Targalski b. lektor PZPR nazywając mnie antysemitą.


Kilka tygodni temu w sposób wyjątkowo chamski zaatakował dziennikarzy "Warszawskiej Gazety" adresat mojego listu publicznego prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Głowy Państwa, publikując w tygodniku "Sieci" paszkwil, w którym porównał  dziennikarzy "Warszawskiej Gazety" do "małp występujących w cyrku".


W owym poczcie "małp występujących w cyrku" znajduję się również moja osoba i pośrednio moi rodzice, którzy mnie ukształtowali w imię Boga, honoru i ojczyzny i stąd moja publicystyka patriotyczna, obecnie zwana małpią, przez Andrzeja Zybertowicza.


Zapewne doradca Pana Prezydenta Andrzeja Dudy uzyskał zgodę na ten paszkwil.


Do tej pory byłem nazywany przez Niemców "Polnische Schweine"(świński Polak) i przez Francuzow "Sale Polonais" ( brudny, plugawy, wstrętny Polak), teraz jestem cyrkową małpą, terminem wywodzącym sie z Pałacu Prezydenckiego mojej Ojczyzny.


 


 


Aleksander Szumański , świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2012, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.


Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i


Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621


 


 


 


 


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale