Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
84 obserwujących
575 notek
1426k odsłon
  156   0

NASA powołała zespół do badania zjawiska UFO

Fragment zdjęcia wykonanego w Kaukazie pokazuje jasno świecący i bardzo szybko poruszający się bolid. Zatem to obiekt pochodzenia pozaziemskiego, ale całkowicie naturalny. W rogu powiększony w filtrze niebieskim.Zdjęcie: Alpejski; ORWO Film; Yashica MF3
Fragment zdjęcia wykonanego w Kaukazie pokazuje jasno świecący i bardzo szybko poruszający się bolid. Zatem to obiekt pochodzenia pozaziemskiego, ale całkowicie naturalny. W rogu powiększony w filtrze niebieskim.Zdjęcie: Alpejski; ORWO Film; Yashica MF3

NASA rozpocznie niezależne badanie dotyczące niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych, bo tak nazwano fenomen do tej pory określany jak niezidentyfikowane obiekty latające, czyli UFO.

Pokazuję Wam fragment slajdu wykonanego podczas wspinaczki na Małą Szeldę w Kaukazie. Widzicie jasny szybko poruszający się obiekt o kolorze seledynowym. Ledwo widoczny ogon plazmy i okrągły kształt komy otaczającej obiekt, świadczy o tym, że porusza się on bardzo wysoko, ledwo muskając granice naszej ziemskiej atmosfery. Wejście w głębsze warstwy zmieniłoby kształt komy do formy kropli wody i ukazałoby silnie zaznaczny ogon. Dla ciekawskich - aparat fotograficzny Yashica MF-3 Super; film ORWO Dia; rejon Mała Szelda. Powiększony fragment w narożniku prawym, poddano filtracji w kolorze niebieskim.


Dziś moja notka ograniczy się do przetłumaczenia zamieszczonego na stronie NASA oświadczenia na ten temat nowego zespołu badawczego.


NASA zleca powołanemu zespołowi badawczemu rozpoczęcie wczesną jesienią badania niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych (Unidentified Aerial Phenomena zwanych dalej UAP) – to znaczy obserwacji wydarzeń na niebie, których nie można zidentyfikować, jako samoloty lub znane zjawiska naturalne – z naukowego punktu widzenia. Badanie skoncentruje się na identyfikacji dostępnych danych, najlepszym sposobie gromadzenia przyszłych danych, oraz na tym, jak NASA może wykorzystać te dane, aby posunąć naprzód naukowy obraz UAP.

Ograniczona liczba obserwacji UAP utrudnia obecnie wyciągnięcie naukowych wniosków na temat charakteru takich zdarzeń. Niezidentyfikowane zjawiska w atmosferze mają znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa narodowego, jak i bezpieczeństwa lotniczego. Ustalenie, które zdarzenia są naturalne, stanowi kluczowy pierwszy krok do identyfikacji lub sytematyki takich zjawisk, co jest zgodne z jednym z celów NASA, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa samolotów. Nie ma dowodów na to, że UAP są pochodzenia pozaziemskiego.

NASA wierzy, że narzędzia odkryć naukowych są potężne i mają zastosowanie również w tym przypadku – powiedział Thomas Zurbuchen, zastępca administratora ds. nauki w siedzibie NASA w Waszyngtonie. Mamy dostęp do szerokiego zakresu obserwacji Ziemi z kosmosu – i to jest mocną stroną tych badań naukowych. Dysponujemy narzędziami i zespołem, które mogą nam pomóc w lepszym zrozumieniu nieznanego. To jest prawdziwe zrozumienie tego, czym jest nauka. To, co robimy.

Agencja nie jest częścią Grupy Zadaniowej ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych Departamentu Obrony ani jej następcy, Grupy Synchronizacji Identyfikacji Obiektów Powietrznych i Zarządzania. NASA jednak szeroko koordynowała w całym rządzie, jak zastosować narzędzia naukowe, aby rzucić światło na naturę i pochodzenie niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych.

Niezależny zespół badawczy agencji będzie kierowany przez astrofizyka Davida Spergela, który jest prezesem Fundacji Simonsa w Nowym Jorku, a wcześniej przewodniczącym wydziału astrofizyki na Uniwersytecie Princeton w Princeton w stanie New Jersey. Daniel Evans, zastępca zastępcy administratora ds. badań w Dyrekcji Misji Naukowych NASA, będzie pełnił funkcję urzędnika NASA odpowiedzialnego za kierowanie badaniami.

Biorąc pod uwagę niedostatek obserwacji, naszym pierwszym zadaniem jest po prostu zebranie najbardziej solidnego zestawu danych, jaki możemy”– powiedział Spergel. Będziemy określać, jakie dane – pochodzące od ludności cywilnej, rządu, organizacji non-profit, firm – istnieją, co jeszcze powinniśmy próbować zebrać i jak najlepiej je analizować.

Oczekuje się, że badanie zajmie około dziewięciu miesięcy. Zapewni porady ekspertów ze środowisk naukowych, aeronautycznych i analityków danych, aby skoncentrować się na tym, jak najlepiej gromadzić nowe dane i ulepszać obserwacje UAP.

Zgodnie z zasadami NASA dotyczącymi otwartości, przejrzystości i rzetelności naukowej, ten raport zostanie udostępniony publicznie”– powiedział Evans. Wszystkie dane NASA są dostępne publicznie – traktujemy to zobowiązanie poważnie – i sprawiamy, że każdy może je łatwo zobaczyć lub zbadać.

Chociaż nie jest to związane z tym nowym badaniem, NASA ma aktywny program astrobiologiczny, który koncentruje się na pochodzeniu, ewolucji i dystrybucji życia poza Ziemią. Od badania wody na Marsie po sondowanie obiecujących „światów oceanicznych”, takich jak Tytan i Europa, misje naukowe NASA współpracują ze sobą, aby znaleźć oznaki życia poza Ziemią.

Co więcej, poszukiwanie życia przez agencję obejmuje również wykorzystanie misji, takich jak Transiting Exoplanet Survey Satellite i Hubble Space Telescope, w celu poszukiwania egzoplanet nadających się do zamieszkania, podczas gdy Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba będzie próbował dostrzec biosygnatury w atmosferach wokół innych planet – wykrywając tlen i węgiel. Na przykład dwutlenek w innych atmosferach może sugerować, że egzoplaneta wspiera rośliny i zwierzęta tak jak nasza.

NASA finansuje również badania kosmiczne, które koncentrują się na technosygnaturach – czyli śladach zaawansowanej technologii w kosmosie – pochodzących z innych planet.


Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale