Blog
Percepcja bez emocji
an24
an24 wnioski analizy politologia
17 obserwujących 67 notek 114008 odsłon
an24, 10 stycznia 2017 r.

Pax Americana - Macierewicz Premierem - Sztandarowe 500 plus staje się ZASOBEM.

4407 13 0 A A A

Program PiS – ten znajdujący się w PowerPointcie Wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który mówiąc znane słowa: „ja nie chcę zachodu dogonić, ja chcę go przegonić” – jasno wskazują, że nie ma zgody na to, że Polska i Polacy będą ZASOBEM. Minister wskazuje, że będziemy budować schemat o strukturze: Konsumpcja – Produkcja – Zasoby.

Czyżby minister Macierewicz posiadał w swoim gabinecie, tak olbrzymi kosz na śmieci, aby mógł do niego wrzucić cały ten program wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który w sposób oczywisty – musi naruszać Konsensus Waszyngtoński (także umowy przedakcesyjne i akcesyjne UE), na którego od wewnątrz państwa – przez lat 30 stał na straży jego nienaruszalności Trybunał Konstytucyjny – jako ostateczna wyrocznia porządku prawnego w naszym kraju. Tym jest też program 500 plus. Moje oczy widziały na Krutyniu spływ kajakowy, cieszące się dzieci z matkami i ojcami, niekiedy po raz pierwszy dzięki 500 plus (w 22 krajach UE może być, ale nie w Polsce - Zasobie) mogąc się udać na wakacje, dzięki tym 20 miliardom które udało się wyrwać pani Premier i ministrom odpowiedzialnym za sprawy gospodarcze i finansowe, Rządowi oraz Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu z tego Pax Americana. Wyrwanie tych 20 miliardów złotych (z wyprowadzonych 81 miliardów złotych z VAT) - Jest to olbrzymi sukces Rządu Beaty Szydło. Stworzenie, co prawda na razie w PowerPointcie programu Morawieckiego (którego promuje Prezes Jarosław Kaczyński) – kredo tego programu – jest wyprowadzenie Polski z ZASOBU do klasycznej struktury, którą posiadała Rzeczypospolita Obojga Narodów. Najkrócej jak się da, tym jest program Morawieckiego. Może minister Macierewicz uważa, że program Morawieckiego, to tylko propaganda i zostanie wyłącznie w PowerPointcie.

Ministrowi Macierewiczowi, warto zwrócić uwagę, że kiedy Chiny za Dynastii Ming (1368 – 1644) są silne, to Polska też była silna. Kiedy upada Dynastia Ming, mamy zaraz Powstanie Chmielnickiego i aż do dnia dzisiejszego nie mamy odbudowanego szlaku i podmiotowego państwa. Uderzenie w fundamenty gospodarcze kończy się ostatecznie - upada I RP, ku pomocy rewolucjonistów, wolnomularzy i jakobinów. Sugerowanie, że największym nieszczęściem jest inicjatywa „Jeden pas. Jedna droga” i w dodatku Polska zniknie, a gwarantem polskiej niepodległości jest Pax Americana, więc należy zadać proste pytanie: Kto wyleci z Rządu minister Macierewicz czy Wicepremier Morawiecki?

Kiedy był Jedwabny Szlak – Polska była mocna. Nie było niepodległej Ukrainy, I RP była mocna. Elity sanacyjnego państwa II RP z którą utożsamia się minister Macierewicz – „potomkowie rewolucjonistów kościuszkowskich” (tych co nie wiedzieli, że państwa są, albo ich nie ma), niczym tchórze uciekali przez Kuty i Zaleszczyki, zostawiając naród na pastwę agresorów – okupantów. Tacy dzielni bojownicy rewolucyjni. Bez aktu kapitulacji, bez zapisania praw człowieka i obywatela na ziemiach okupowanych, bez memorandum – sami do Londynu, a reszta, niech się sama martwi o siebie.  

Wojska sojusznicze tzw. NATO-wskie w Międzymorzu mają właśnie pilnować Pax Americana, status quo, tego abyśmy byli ZASOBEM, aby Mitteleuropa krzywda się nie stała. Ciekawa też ich jest dyslokacja. Jakoś pachnie mi to współczesną Konfederacją Barską i w konsekwencji odcięciem Polski od Bałtyku (i jednoczesnym wówczas odcięciem Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej od pośrednictwa w handlu na Bałtyku i jej zniszczenia).  W ramach pierwszej zmiany dowództwo brygady oraz bataliony inżynieryjny i wsparcia będą stacjonowały w obiektach wojskowych w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu. Sprzęt amerykańskiej brygady pancernej zostanie przewieziony koleją, konwojami w rejon Żagania i Drawska Pomorskiego. W ramach eFP do Orzysza trafi ponad 900-osobowy 2 Batalion 2 Pułku Kawalerii. O te jednostki Amerykanie utworzą batalionową grupę bojową NATO eFP z uwzględnieniem żołnierzy z Rumunii i Wielkiej Brytanii. Będzie ona współdziałała z 15 Brygadą Zmechanizowaną, a jej działania będą koordynowane przez wielonarodowe dowództwo dywizji sformowane w Elblągu.

ZASOBU się nie dozbraja – jego armii, nie inwestuje się w taką armię, jak w przypadku np. takiego Izraela. Z obroną Pax Americana wiąże się także sformułowanie „Polska przedmurze wolnego świata”. Od kiedy ten Locke w wydaniu republikanizmu amerykańskiego (casus intelektualny i rasowy czy uznający satanizm za równie dobry porządek moralny co wyrastające porządki z katolicyzmu) czy brytyjskim (gdzie katolik faktycznie nie może zostać premierem - zgodnie z aktem emancypacyjnym z 1829 roku, katolikom nie wolno doradzać monarsze w sprawie wyboru biskupów anglikańskich, jest to przywilej premiera). Ten Kant wypełniony Lutrem (wolny świat widzimy w notorycznej odmowie uznania w Niemczech – Polaków za mniejszość narodową czy jugendandach odbierających Polakom i innym cudzoziemcom dzieci). Tego  Rousseau i Monteskiusza, który potrzebował ściąć głowę tradycji – symbolizującą Króla Ludwika XVI – katolicyzmowi – Panu Bogu – odrzucenie personalizmu (katolicyzmu) jako największego wroga zagrażającego świeckości Republik – większego niż islam.

Opublikowano: 10.01.2017 15:46.
Autor: an24
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W wyborach lokalnych ludzie głosują za pracą (obroną lub zajęciem), interesami lokalnymi...
  • Obecnie mamy 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatów. Nie ma sensu utrzymywać ok....
  • Jest oczywistą-oczywistością iż PAD to Mąż Stanu z dużymi szansami na zostanie politykiem...

Tematy w dziale Polityka