16 obserwujących
763 notki
1135k odsłon
410 odsłon

Powiedział, że jechał 20 km/godz i sąd mu na słowo uwierzył, w końcu to celebryta

Wykop Skomentuj14

Znany dziennikarz Piotr Najsztub w 2017 roku potrącił na pasach 75-letnią kobietę. Nie miał prawa jazdy, oraz przeglądu technicznego i polisy ubezpieczenia. Dzisiaj sąd wydał prawomocny wyrok w tej sprawie. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok uniewinniający Piotra Najsztuba od zarzutu spowodowania wypadku. Orzeczenie jest prawomocne.

- Biegli stwierdzili, że nie ma dowodów obiektywnych, które pozwoliłyby na rekonstrukcję zdarzenia. Śladów nie zabezpieczono tak, jak trzeba. Biegli musieli się zatem opierać na pewnych założeniach - ocenił sędzia Piotr Bojarczuk z Sądu Okręgowego w Warszawie. Zaznaczył także, iż starsza kobieta powinna zachować większą ostrożność.

Starsza kobieta, która została wówczas potrącona trafiła do szpitala z rozległymi obrażeniami. Miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki. Prokuratura oskarżyła Najsztuba o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W wyniku śledztwa okazało się, że tego dnia Najsztub nie miał ważnego prawa jazdy (zostało mu odebrane za zbyt dużą ilość punktów karnych), oraz ważnego przeglądu technicznego auta i ubezpieczenia.

Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować - tłumaczył wówczas dziennikarz stacji TVN. Jak widać sąd uwierzył i przy okazji pominął wszystkie inne elementy świadczące na niekorzyść sprawcy.  W czerwcu 2019 r. sąd uniewinnił Piotra Najsztuba od zarzutu spowodowania wypadku. Teraz orzeczenie, które zapadło kilka miesięcy temu, zostało utrzymane w mocy. Czyli, jakby nie było tego wypadku, który był, a staruszka sama sobie winna, że tego dnia nie siedziała w domu. Może warto uruchomić specjalny portal, na którym będzie informacja, czy pan celebryta porusza się tego dnia samochodem i ewentualnie gdzie, aby uniknąć podobnych przypadków? Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy sądy wymagają naprawy, to powinien przeczytać to orzeczenie po raz kolejny.

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości