22 obserwujących
885 notek
1414k odsłon
830 odsłon

Francja poradziła sobie z hejtowaniem policjantów i ich rodzin w sieci. Czas na Polskę.

Wykop Skomentuj26

Francuski parlament przyjął ustawę, która ma zapobiec rozpowszechnianiu zdjęć i danych policjantów interweniujących w czasie demonstracji. Za złamanie nowych przepisów przewidziano bardzo surową karę. Za opublikowanie zdjęcia lub danych osobowych funkcjonariuszy grozi rok więzienia oraz 45 tys. euro grzywny. Projekt został poparty przez 146 członków Zgromadzenia Narodowego, 24 było przeciw.

Francja postanowiła walczyć o służby mundurowe. Nowa ustawa przewiduje surowe kary za rozpowszechnianie „wizerunku twarzy lub jakiegokolwiek innego elementu identyfikującego” funkcjonariusza policji lub żandarma w trakcie interwencji – opisuje francuski dziennik „Le Monde”. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Gérald Darmanin i policyjne związki są beneficjentami ustawy, ponieważ ma ona na celu zapewniać „ochronę tych, którzy nas chronią” w obliczu przemocy, która jest obecna w mediach społecznościowych.

Jak widać nie jest to tylko polski problem, a rozzuchwalone oszalałe  lewactwo w całej Europie zachowuje się podobnie. Wobec tego co ostatnio wydarzyło się w Polsce nie ma na co dłużej czekać i należy jak najszybciej skorzystać z doświadczeń bogatej francuskiej demokracji i powielić te sprawdzone wzorce. Policja upewni się w tym co robi czując ochronę prawną państwa, a i Unia Europejska zapewne zauważy nasze starania o zbliżenie demokracji do tych wzorcowych w Niemczech i Francji. Panie i Panowie Posłowie do roboty, czas nagli, a na rozsądek rozwydrzonych heter nie ma już co liczyć, bo może być tylko gorzej. Jak tak dalej pójdzie, to policjanci będą bali się wychylić zza biurek, a na ulicach zapanuje prawdziwa anarchia. 

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo