14 obserwujących
745 notek
1082k odsłony
215 odsłon

"Gdyby to był człowiek PiS - o zatruciu Wisły wiedziałby cały świat"

Wykop Skomentuj10

image

- Za naszych rządów Gdańsk stał się największym portem kontenerowym na Bałtyku, a jeszcze kilka lat temu był to Hamburg. Udało nam się przełamać pewną niemoc i gospodarka polska będzie się w tym kierunku rozwijać - mówi poseł Kazimierz Smoliński. Pytany o ostatnie protesty Greenpeace stwierdził, że szkoda, iż Greenpeace nie zajmuje się zatruciem Wisły. "Po stronie organizacji zielonych jest absolutna cisza". Dlaczego? Bo, zdaniem Smolińskiego, politykiem odpowiedzialnym ze tę katastrofę nie jest polityk PiS, a PO. "Gdyby to był człowiek PiS - o zatruciu Wisły byłoby głośno na cały świat" - zaznaczył.

W poniedziałek wieczorem grupa aktywistów Greenpeace blokowała w gdańskim porcie statek z transportem węgla z Mozambiku, chcąc zwrócić uwagę na "pilną potrzebę działań na rzecz ochrony klimatu i konieczność odejścia od węgla do 2030 r.". Ekolodzy użyli do tego celu żaglowca Rainbow Warrior. Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej podjęli interwencję, zatrzymując dwie osoby. Jakby tego było mało, działacze Greenpeace wspięli się na dźwigi w terminalu węglowym portu w Gdańsku i zatrzymali ich pracę.

Takie działanie jest absurdalne. To nie był transport do Polski, a do Czech. Czemu nie interweniują w Niemczech (a może warto by było w tym przypadku w samym Mozambiku)? To w Niemczech najwięcej spala się węgla. Poza tym to był antracyt. Wiele kłamstwa jest po stronie opozycji, np. to nie był transport z Rosji - mówi Smoliński . Jak podkreślił szkoda, że Greenpeace nie zajmuje się zatruciem Wisły - po stronie organizacji zielonych trudno bowiem o spektakularne akcje w tej kwestii. Dlaczego? Bo, zdaniem Smolińskiego, politykiem odpowiedzialnym ze tę katastrofę nie jest polityk PiS, a PO. "Gdyby to był człowiek PiS - o zatruciu Wisły byłoby głośno na cały świat" - dodał.

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości