3 obserwujących
13 notek
5076 odsłon
  550   0

Czy Putin oszalał?

Przyznam, że nie sądziłem, iż Putin odważy się na otwartą i pełną agresję na Ukrainę. Do końca sądziłem, że to blef czekisty, aby od słabego wyborem Bidena, Scholza i innych przywódców Zachodu, coś ugrać. Choćby zapewnienie, że Ukrainy do NATO nie przyjmą w dającym się przewidzieć horyzoncie czasowym.

Po uznaniu separatystycznych republik Donbasu i wkroczeniu tam rosyjskich wojsk, można było myśleć, że to próba generalna przed oficjalnym przyłączeniem tych zbuntowanych prowincji do Rosji. Pewnie Zachód jakoś by to przełknął i zatkał publikę jakimiś śmiesznymi pseudo-sankcjami.

Tymczasem z niedowierzaniem możemy oglądać pełną agresję Rosji na suwerenny kraj. Szok poznawczy jest tak silny, że trzeba się mocno uszczypnąć czy to nie jakiś senny koszmar.

Pytanie drąży mózg. Jak to możliwe? Czy Putin oszalał? Zwariował? Ten zimny czekista, kalkulujący długo i dokładnie każdy swój ruch. Ten podstępny szachista potrafiący grać na kilku planszach jednocześnie - nagle zamienia się w agresywnego furiata.

I najważniejsze pytanie. Skąd wiedział, że Zachód nie pomoże Ukrainie w wojnie z Rosją, że przestraszeni przywódcy dadzą mu carte blanche na jego porządki na Ukrainie. 

Płaczliwe wzywanie do większych sankcji na Rosję przypominają skamlanie kopniętego szczeniaka. Jakie mogą być sankcje dla państwa, które ma wszelakie zasoby na swoim terenie? Jakie można wprowadzić sankcje, gdy Rosja ma swoich ludzi w Europie, ma swoje wspólne gigantyczne interesy z państwami Zachodu?

Przecież Zachód z dnia na dzień nie odetnie się od finansowania machiny wojennej Putina, nie zaprzestanie kupowania od Rosji surowców. Surowców, szczególnie energetycznych, których zimą Europie brakuje, a ich ceny oszalały, napychając kabzę Putinowi.

Niemcy odmawiając Ukrainie uzbrojenia obronnego, de facto podały Putinowi Ukrainę na tacy. Niemcy zasłaniając się swoim pacyfizmem, wywołały kolejną po Bałkanach wojnę w Europie.

Ten Churchill to był jednak prorok. Te państwo powinno się bombardowac dywanowo co 50 lat bez podania przyczyny. Teraz właśnie widac dlaczego.

Przecież Putin wie, że po akcji z Ukrainą, będzie na Zachodzie pariasem. No tak, ale przecież Dement z Białego Domu i tak będzie mu łapkę ściskał i robił sobie z nim słit focie. Przecież to ten niewydarzony prezydent USA dał zgodę na dokończenie NS2, likwidując sankcje, które wprowadził Trump. Putin widząc z kim ma do czynienia, zorientował się że ma swoje 5 minut do zaczątku odtwarzania Sowieckiego Imperium. Lepszej koniunktury może już nie mieć. Zachód zajęty wprowadzaniem specjalnych praw dla lgbt, dla czarnych terrorystów z BLM, dla szowinistek nazywającymi siebie feministkami. Zachód zajęty sekowaniem niepodległych państw nie chcących się dać sfederalizować Niemcom, był wyjątkowo łatwym celem dla cynicznego cara.

Najgorsze, że obserwuje niemrawe reakcje ciężko przerażonego Zachodu i Putin może już knuje następne podboje. Rozzuchwalony tchórzostwem Zachodu wcale nie musi się zatrzymać na Odrze i Bałtyku.


Poniżej specjalna jednostka czeczeńskich bandytów na ukraińskiej ziemi, wysłana przez putinowskiego watażkę Kadyrowa do likwidowania ukraińskich polityków i ich rodzin. Przed mordowaniem niewiernych modlą się do swego nienawistnego boga.


https://www.dailymail.co.uk/news/article-10551327/Chechen-special-forces-hunters-unleashed-Ukraine-detain-kill-Kyiv-officials.html

image

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale