LUPUS IN FABULA
"Napisz więc to, co widziałeś, i to, co jest, i to, co potem musi się stać" Ap 1, 19.
1 obserwujący
73 notki
18k odsłon
188 odsłon

Ukrzyżowanie ekologa. Uwaga drastyczne, tylko dla 18+

Wykop Skomentuj

W Raciborowicach Górnych mieszka Władek Zombek, emerytowany nauczyciel biologii, a z zainteresowań i działalności to obrońca przyrody. Jego marzeniem jest całkowita i bezkompromisowa ochrona przyrody, której idee od rana do wieczora powinno się propagować w telewizji, prasie i w każdym miejscu od baru mlecznego począwszy, a skończywszy na przystanku autobusowym. Co prawda jest on jednym z wielu aktywistów, ale o wielkiej wyobraźni.

Władek postanowił zorganizować akcję społeczno - artystyczną na wzór happeningu. Twierdził, że naszą Matkę Ziemię można przebłagać, składając jej ofiarę na wzór ofiar składanym bóstwom w dawnych czasach.

Jako sposób na złożenie ofiary wybrał ukrzyżowanie, bo to najbardziej bolesne i przez to wstrząsnąć może umysłami ludzi, a ponieważ nikt nie chciał się ukrzyżować dla ideologii ekologicznej, więc Zombek postanowił to osobiście uczynić.

Pewnego majowego dnia przyniósł na rynek miejski duży krzyż, wykonany z drzewa brzozowego oraz drabinę i sznur. Krzyż wkopał w ziemię, przyłożył do niego drabinę i wszedł na górę. Ze sznura zrobił dwie pętle, umieszczając je na ramionach krzyża, wsunął w nie ręce i odkopnął drabinę. Po chwili, na skutek drgań ciała, krzyż się przechylił i Zombek spadł na ziemię.

Przybiegli na ratunek ludzie, okazało się, że nieszczęśnik złamał sobie nogę. Krzyczał z bólu, wezwano pogotowie ratunkowe i zawieziono go do szpitala. Następnego dnia, kuśtykając z zagipsowaną nogą po rynku, zaczepiał co niektórych ludzi.

- Mimo wszystko poniosłem ofiarę o przebłaganie Matki Ziemi, przecież cierpiałem, a to też ofiara! - wołał Zombek, a ludzie stukali się po głowę lub ironicznie się śmiali z niego.

 

Wyjaśnienie autora:
Słowo "ukrzyżowanie" pisane małą literą dotyczy krzyżowania w różnorodnym zakresie, a słowo to pisane dużą literą ("Ukrzyżowanie") ma znaczenie religijne.
W moim tekście użyłem celowo słowa z pisanego małą literą, zatem nie można mnie oskarżać o obrazę uczuć religijnych. 

.imageFrancisco de Goya, "The Sacrifice to Priapus", 1771 r., il. z domeny publicznej:  

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Francisco_de_Goya_-_The_Sacrifice_to_Priapus_(1771).jpg

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale