0 obserwujących
37 notek
9388 odsłon
288 odsłon

Duch Sasina w PiS: przykład Mierzei Wiślanej.

Wykop Skomentuj12

Do napisania tej notki skłoniła mnie dyskusja z obrońcami nieracjonalnego wydawania pieniędzy z PIS.


Najpierw trochę liczb: w najlepszym roku po 1990 w porcie morskim w Elblągu przeładowano tam około 360000 ton ładunku. W obecnie jest to około 100000. Wniosek: obecnie istniejąca infrastruktura nie jest wykorzystywana nawet w 30% i to przy założeniu, że maksymalnie wykorzystano przepustowość obecnych kanałów transportowych i przeładunkowych, co oczywiście prawdą nie jest. Przy czym warto wspomnieć że za czasów rządów PiS 2006-2007 wielkość ta spadła poniżej 6000 ton rocznie, gdy jeszcze w 2004 wynosiła 80000.


Zyski z dyskusji: do PiS-owców dotarła informacja, że Elbląg ma połączenie wodne z morzem przez drogę wodną Elbląg-Gdańsk. I, mam nadzieję dotarła też informacja o nonsensie PR-prowej zagrywki PiS za pieniądze podatnika.


Zabawny fakt: Ktoś w sztabie PiS zobaczył mapę i kontur Mierzei Wiślanej skojarzył mu się z drogą łączącą Gdańsk z Kaliningradem. I oczyma duszy zobaczył rosyjskie czołgi pędzące po tym wąskim przesmyku na podbój Polski. I pojawiła się wizja rowu przeciwczołgowego Przekop Mierzei Wiślanej. Oczywisty nonsens tego argumentu jest jasny, dla każdego, kto przeczytał jakąkolwiek książkę o historii wojen. Wspomnijmy tylko Westerplatte i Termopile (tak, tam gdzie było 300 Spartan dla tych, co z PiS-u). Takie wąskie przesmyki to koszmar atakującego i marzenie obrońcy. Pułk artylerii wsparty kilkoma plutonami piechoty i czołgów mógłby powstrzymywać na tym kierunku ataku całe dywizje.Każdego generała, który zaproponowałby taką szarżę FSB błyskiem przesłuchałaby i odstrzeliła jako polskiego agenta.

To pokazuje tylko rozpacz PiS-u – „Nabroiliśmy, więc dajcie nam jakiś argument za, bo ekonomiczny się nie broni. Ok, wojskowy będzie jak raz, na obronność zawsze naród wyda.”:)

Pięknie się skompromitowali Duda z Morawieckim na ostatnim pokazie w TVP z dumą pokazując zniszczony las za plecami. Opozycja chyba nie mogła sobie wymarzyć lepszego pomnika PiS-owskiej głupoty i przewalania publicznych pieniędzy.

To było klasyczne działanie - „Róbmy, może coś z tego wyjdzie”, bez pomyślunku, za to z dużą pewnością siebie . Jak wychodzi to wiemy – szacunki kosztów już dwukrotnie przekroczyły założenia, a wiemy, że na tym się nie skończy. Ale 10 mld wpakowane w Elbląg to i tak niż 10 mld dla Jacka Kurskiego – może by tak sfinansowało to TVP.PiS tak głęboko tkwi w PRL, że nie widzi swojej śmieszności. „A jezioro damy tutaj. Nie da się? Zdrajco, jak możesz kwestionować mądrość Partii”.Jest jeszcze czas to zatrzymać – las ucierpiał, ale odrośnie.

To pokazuje, że ostatnia akcja z zawaleniem wyborów to nie był jakiś przypadek - to normalny sposób działania tej partii.

Naprawdę drodzy decydenci PiS w krótkich spodniach - nauczcie się w końcu przyznawać do błędów, bo wypadacie żałośnie jak Sasin rozkosznie mówiący, że za wydrukowane bezprawnie i bezużyteczne karty wyborcze zapłaci podatnik.

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka