Centrum
Tak sobie patrzę...
6 obserwujących
4 notki
27k odsłon
3016 odsłon

Pytanie do profesora Chrisa Cieszewskiego

Wykop Skomentuj104

 W notatce "Niepodważalność ustaleń profesora Cieszewskiego" bloger Korytko napisał tak:

"W końcu dochodzimy do finału - prof. cieszewski porównał zdjęcie z 12 kwietnia ze zdjęciem z 5 kwietnia. róznic praktycznie nie ma. Dla badanej grupy obiektów Wniosek? Broza na zdjęciu z 5 kwietnia była już powalona, złamana."
 

Dalej w komentarzu napisał tak:

"W promieniu ponad 100 metróm od szopy Bodina nie ma innej powalonej brzozy."

Nie wiem, czy bloger Korytko i prof. Cieszewski wyszli poza badany czworokąt, ale na zdjęciu z prezentacji prof. Chrisa Cieszewskiego (prezentowane zdjęcie: rzut ekranu http://www.youtube.com/watch?v=nRHgyIRKO3c, 5:34, wystąpienie prof, cieszewskiego na II Konferencji Smoleńskiej) sa jeszcze inne obiekty o podobnej charakterystyce. Sa to bardzo podobne grupy białych pikseli (o bardzo niskiej rodzielczości), których nie ma na zadjęciu ze stycznia, a są na zdjęciach z kwietnia  (5, 11 i 12). 

Wniosek? Albo są to inne złamane przed 5 kwietnia brzozy (a może inne drzewa? rozdzielczość obrazu nie pozwala tego ocenić), albo badane białe plamy w małym czworokącie to niekoniecznie brzoza.

PS. dziękuję Panu blogerowi Korytce za odwagę w dyskusji, jaką  prezentuje, m. in. wycięcie moich pytań o pozostałe "białe plamy", zablokowanie możliwości komentowania (i to jeszcze po zadaniu pytania: "Pan się na tych sprawach zna? Ma jakieś kwalifikacje? Ma pan podstawy, jakiekolwiek, merytoryczne przede wszystkim - by zaprzeczać zdaniom zawodowców, ekspertów?").

Odpowiadam zatem blogerowi Korytce na moim blogu, bo u niego nie mogę :): znam się na tym, pracuję naukowo, mam stopień doktora nauk o Ziemi, analiza obrazu nie jest mi obca. W pracy zajmuję sie m.in. analizą zdjęć (m.in. programy ImageJ, Amira), analizą barwy.

 

 

 

Wykop Skomentuj104
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka