Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
6 obserwujących
80 notek
19k odsłon
192 odsłony

Moda na poligamię i skuteczny sposób na jej wprowadzenie w życie

Wykop Skomentuj2   Był to dzień słoneczny w Raciborowicach i wielu ludzi spacerowało w parku. Również Jan Kapturak, znany tu jako jasnowidz, tzn. człowiek jasnowidzący sprawy tego świata, postanowił  trochę odpocząć na ulubionej ławce w pobliżu fontanny. W pewnej chwili zdrzemnął się i w czasie tego krótkiego snu doznał wizji, a dotyczyła ona przyszłości naszej obitej i obolałej Europy — matki jednej z najpotężniejszych cywilizacji ludzkości. Gdy obudził się, to spisał swoją wizję na kartce ze szkolnego zeszytu i pozostawił ją na ławce z myślą, że ktoś to przeczyta i opowie innym. Sam zaś wstrząśnięty i smutny poszedł powoli do domu.
   Oto treść jego zapisku: „Widziałem hordy ludzi innej rasy i kultury, którzy przemierzali ulicami wielu europejskich miast. Zobaczyłem, że w urzędach i w parlamentach zasiadają w dużej ilości owi obcy mam przybysze. To nasi młodsi bracia w wierze. Teraz się cieszą, bo powoli, lecz skutecznie zdobywają nasz kontynent dzięki swojej religii, pełnej siły w nawracaniu niewiernych. A wymyślili oni prosty i łagodny sposób na przyciągnięcie do siebie ludzi. Ponieważ zdobyli już wiele miejsc w Parlamencie Europejskim oraz w parlamentach krajowych, a także w radach miast i gmin, to postanowili przegłosować i wprowadzić w życie dziwną, dotychczas nikomu niewyobrażalną, ustawę. Otóż każdy mężczyzna, który nawróci się na tę religię, będzie mógł legalnie posiadać kilka żon. Podstawą tej decyzji jest fakt, że już dawno temu na naszym kontynencie, w ramach tzw. tolerancji religijnej, zaakceptowano prawo tej religii i respektowanie innych zwyczajów, w tym też wielożeństwa. Od wielu lat obok świeckiego europejskiego prawa istniało równoległe, osobno ustanowione, prawo dla oficjalnie tu mieszkających tych wyznawców. To prawo mówiło, że każdy należący do tej religii może mieć kilka żon. Sprawa to prosta, bo ustawa nie mówiła, że ma to być jakiś wyznawca pochodzący z Południa. Ustawa nie określała też, kiedy nastąpić powinno przejście na tę religię, a i wiek nie grał tu roli. Jedynie wyznawca musiał udowodnić, że przyjął tę religię w krajach, w których istnieje ona od wieków.
Pewnego dnia zmówiło się kilka biur turystycznych i zaproponowało wyjazdy do tych krajów, dyskretnie sugerując, że można tam za niewielką opłatą otrzymać świadectwo wyznawania tej religii.
W krótkim czasie owe biura turystyczne zbiły majątek, bo wielkie rzesze mężczyzn przeszły na tę religię i teraz legalnie mogli mieć po kilka żon. Na tym straciły jedynie domy rozrywki, bo mało kto już tam przychodził, gdyż dawni bywalcy zdobyli własne możliwości bogatego pożycia z wieloma kobietami. W ten oto sposób, przy pomocy chuci męskiej, zwanej w psychoanalizie „libido”, świat europejskiej potężnej cywilizacji przemienił się w kontynent radości, podobnej jak w obrazie Hieronima Boscha „Ogród rozkoszy”. Nie wojny, nie alkohol, nie tęczowe siły i nie lewackie ideologie, lecz zwykła męska chuć zmieniła niepowtarzalnie oblicze tego świata!”.
   Zabrałem ze sobą kartkę z wizją jasnowidza. Jedna rzecz wzbudziła moją uwagę, a mianowicie ślady łez pozostawione na papierze. Jasnowidz Jan Kapturak zapłakał nad upadkiem Europy!


Postscriptum

Ten tekst jest satyrą, która nie ma na celu obrażania uczuć religijnych i nie należy tego tekstu kojarzyć z jakąkolwiek panującą religią, lecz ma on na celu kpinę z męskiej chuci, dla której syci i bogaci ludzie, a także biedni i nieszczęśliwi, sprzedają swoją duszę na złom!

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura