Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
6 obserwujących
76 notek
17k odsłon
182 odsłony

Anioł zatoczył mieczem krąg... Wizja straszna, bo prawdziwa!

Wykop Skomentuj2


— Zobaczyłem anioła z mieczem gorejącym, którym zatoczył krąg. W nim z ujrzałem pola zielone, lasy i ogrody, lecz wokół nich świeciły pustkami jeziora i rzeki, jakby bez wód, wyschłe niczym pustynia. I zapytałem się anioła: — A cóż to za krajobrazy bez wody jakoby rośliny jej nie potrzebowały?
A on mi odrzekł: — Masz oczy, a widzieć nie chcesz, masz rozum, a nie myślisz, ale masz uszy, do słuchania, zatem ci powiem. Ta liczba wyschniętych jezior, studni i rzek to liczba klęski twojego narodu. Bo wasze wody w ręce wrogów sprzedadzą, a tych, którzy choć jedną studnię mieć będą, to ujarzmią podatkiem. Wody wasze kupią obcy, aby was na wieki zniewolić. I policzą wam, ile pić wody będziecie, a co ponadto będzie, to srogo zapłacicie. Taki wasz los i kara, że zhańbiliście ziemię waszą i prawdy nie szukacie i wiary ojców nie uznajecie i z honoru się naśmiewacie. Smutny wasz los czeka, bo bez wody pozostaniecie, a ci, co ją kupią od was, pogardzać wami będą i was zniewolą. Kto ma wodę, to ma władzę, a kto tego nie rozumie, ten już jest niewolnikiem — rzekł anioł i schował swój miecz, a wraz z tym zniknął obraz tej bolesnej naszej przyszłości. — Pozostało mi tylko bolesne wspomnienie, o tym, co widziałem, a zobaczyłem klęskę narodu naszego, którego władcy wysprzedają wszystko za nic, aby nami pogardzać i synów naszych i córki nasze zniewolić.
Taką oto wizję miałem i dzielę się nią ze wszystkimi. A pamiętajcie Rodacy, że fabryk nie mamy, banków nie mamy, ziemię nam skasowano i obcym sprzedają, a  rządzą nami zdrajcy. Tego nie zrozumiecie, bo bijecie im brawo na znak zwycięstwa. Oni was pokonali, a tym nawet nie wiecie, lub wiedzieć nie chcecie!

Postscriptum
Oni, tzn. ci co rządzą światem, mają ropę naftową, oni mają chemię i lekarstwa, oni mają surowce strategiczne, oni mają straszne GMO, oni mają banki a my tylko długi i podatki. Teraz sięgają po wodę i mają nas jak w jarzmie piekielnym. Przegraliśmy! Zrozumiecie to, jak zobaczycie napis na butelce wody mineralnej nie „Staropolanka”, tylko „Amerikanisze Polanka”, czyli w nazwie będzie coś tam niby polskiego dla uspokojenia ducha, to ta „Polanka”!

Oni jeszcze pokażą nam swojego boga, będzie on inny, bardzo groźny i zamiast chrztu św. dostaniemy chipa w skórę!

.

image
"Śmiej się człowieku, bo tylko ci tyle zostało! Śmierć ma swoje słodkie żądło,
ale bolesne! A życie, chcesz czy nie, i tak prowadzi do mnie - do Śmierci,
a wszystko inne jest tylko złudzeniem i absurdem!"

.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale