Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
5 obserwujących
86 notek
21k odsłon
196 odsłon

Oświadczenie w sprawie dymisji polskich Biskupów

Wykop Skomentuj4
.
image

.


 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko,
co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie:
"Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
"
Mt 25, 40-41.


.

Oświadczenie w sprawie dymisji polskich Biskupów opublikowane przeze mnie na prośbę sołtysa Andrzeja W. Magierskiego, który chociaż czytać i pisać potrafi, ale nie ma blogu na salonie 24.pl (opublikowanie tego tekstu nie jest jednoznaczne z moimi poglądami):


Wielebni polscy Biskupi, Pasterze Trzody Chrystusowej i Kapłani Boga Jedynego i Najwyższego!
Zwracam się do Was z radą płynąca z serca: podajcie się do dymisji!
Miejcie honor i odwagę! Jedyny ratunek dla Kościoła w naszym bolejącym kraju to odnowienie kleru, przez pojawienie się zamiast Was pasterzy ubogich, czystych duchem i pełnych miłości, a jeszcze tacy są w Kościele!


Wasze boskie uposażenie i standard anielskiego życia niech będzie Wam pozostawiony, ale odejdźcie, zanim zmusi Was do odejścia i zrzuci w czeluść piekielną Wasz zwierzchnik ubogi Jezus z Nazaretu – Sędzia i Pan Świata!


Swego czasu Czcigodny i Świątobliwy Papież Benedykt XVI powiedział i to oficjalnie, że rany Chrystusa wciąż krwawią, a winni są temu duchowni.

W trosce o zatrzymanie krwawienia bolejącego Jezusa proszę Was, ja skromny człowiek, odejdźcie i pozwólcie, że niech Kościół Boży – Lud Wiernych Bogu się odmieni i ożywi cnotą i wiarą w zwycięstwo Pana Jezusa Chrystusa nad tym światem!


Sołtys
Andrzej W. Magiercki
ze wsi Sołtysowice Małe

Postscriptum
Jako ochrzczony w Kościele Rzymsko-katolickim, należący do grona Jego wiernych mam kanonicznie przysługujące mi prawo do wyrażania myśli w trosce o dobro Świętego Kościoła Pana Naszego Jezusa Chrystusa! Zatem celem mojej odezwy nie jest grzech, lecz pouczenie ad maiorem Dei gloriam!
.

image

źródło ilustracji : wikipedia

.

image

źródło ilustracji : wikipedia

.


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo