Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
5 obserwujących
64 notki
15k odsłon
78 odsłon

Biada światu z powodu zgorszeń! Refleksja sołtysa

Wykop Skomentuj

Oto kazanie mojego sołtysa, człowieka pobożnego i uczciwego!

- Tym razem nie będą to ludzkie mizerne słowa, lecz Słowo Boże i to z samej Ewangelii, a dotyczy ono zgorszenia, które panuje teraz w Kościele – rzekł sołtys Andrzej  Magiercki z Sołtysowic Małych i zaczął czytać tekst ewangelii według Sw. Mateusza , rozdział 18, wersety 6-11 -  „Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.  Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.  Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny.  I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.  Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie”. Nic tu dodać i nic tu ująć – dobrze, że Bóg istnieje, a jego aniołowie władają mieczem gorejącym.  Sursum corda! Zło zostanie pokonane – oto nasza nadzieja!
Sołtys przeczytał te słowa dzisiaj w południe, a nawet przysłani tu specjalnie policjanci zapłakali, kobiety się zasmuciły, a starszych ogarnęła nadzieja, że zło przeminie. Po tych słowach sołtys oddalił się pokornie, że spuszczoną głową i w milczeniu.
.

image

Kamień młyński, źródło ilustracji: wikipedia

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale