Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
5 obserwujących
86 notek
21k odsłon
120 odsłon

DIES IRAE. Oto co nas czeka!

Wykop Skomentuj2


image

J.Martin. Dzień gniewu Pańskiego, 1853 (źródło ilustracji: wikipedia)

.

- Dzień wielki i straszny nadchodzi, dzień gniewu Pańskiego! - wołał dziś, w południe, przed kościołem parafialnym w Sołtysowicach* sołtys Andrzej W. Magiercki.  – Tylko głupcy, chciwcy i niegodziwcy  będą się śmiać tak, jak za dni Noego, zanim przyszedł Potop. Śmiejcie się, cieszcie się, a i tak gniew Pański na was spadnie i was pochłonie. Kpicie sobie, ale pamiętajcie, że i tak umrzecie, nawet jeśli sobie kpicie z tego, o czym mówię! Waszym panem jest diabeł, a to oznacza, że tylko umrzecie i nic więcej!
Takie oto słowa wygłosił sołtys Magiercki, a potem zaaresztowała go policja, zarzucając mu sianie mowy nienawiści (łatwo się domyślić, kto doniósł na policję), a on tylko  interpretował słowa Księgi Joela – tak oto głupi jest ten świat:

 „I uczynię znaki na niebie i na ziemi:
krew i ogień, i słupy dymne.
Słońce zmieni się w ciemność,
a księżyc w krew,
gdy przyjdzie dzień Pański,
dzień wielki i straszny” , Jl 3,3-4.

* W Sołtysowicach jest tylko kilka budynków gospodarstw wiejskich, kościół parafialny a przy nim sklep spożywczo-przemysłowy i odnowiony z dotacji EU cmentarz. Sołtys Magiercki nie miał innego wyjścia, jak tylko przemawiać przed kościołem, bo przy cmentarzu ludzi raczej rzadko spotkać, a przed sklepem nie wypada Słowo Boże głosić, bo tam tylko piwsko chłopy chleją!

.Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości