Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
5 obserwujących
87 notek
21k odsłon
145 odsłon

Boję się ludzi, którzy mówią w imieniu Boga, a o Nim nic nie wiedzą

Wykop Skomentuj18

"Powiem Wam szczerze, że boję się ludzi, którzy  mówią w imieniu Boga, a o Nim nic nie wiedzą, bo nikt nic o Nim nie wie. To rodzaj pychy, jeśli przemawiają w imieniu Stwórcy nie okazując jakiś dokumentów ich uwierzytelniających z kancelarii niebiańskiej. Jest to może ostatnie drganie przegranych ludzi, bo religia przegrywa i przegrywają też stojący po drugiej stronie barykady alternatywni światopoglądowo, zwani potocznie lewakami, liberałami czy jakoś inaczej. Jedni i drudzy się nie sprawdzają, a walczą ze sobą jak diabły w piekle.

Jeśli Kościół chce być autorytetem, to niech czyni miłosierdzie i pokutuje za grzechy duchownych i grzechy w swojej  historii: Inkwizycja, mordy Indian, Wyprawy Krzyżowe, palenie na stosach, popieranie totalitaryzmu i ubecji, no i te ostatnio nagłośniane sprawy, o których nie chcę tu pisać, bo to wstyd.


Powinno liczyć się tylko miłosierdzie, a nie sądy, obrazy, procesy, kpiny, manifestacje i bluźnierstwa. Jedna i druga strona barykady nie rozumie, że tylko miłość, miłosierdzie i współczucie się liczą a nie dogmaty, obyczaje i hierarchiczne starodawne instytucje".

.

To słowa sołtysa Andrzeja Magierckiego, który prosił, aby w niedzielę rozpowszechnić jego myśli. Może to komuś pomoże w tych trudnych i nawet szalonych czasach, kiedy to krowa staję się świnią zachowując wygląd bydlęcia, a kura zamienia się w  kaczkę, lecz nie pływa w wodzie i nic nie wiadomo, o co chodzi na tym padole łez!

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale