Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
6 obserwujących
75 notek
17k odsłon
169 odsłon

Dobra rada dla hierarchów i innych ludzi Kościoła

Wykop Skomentuj10

"Jeśli Kościół chce być autorytetem, to niech czyni miłosierdzie i niech pokutuje za grzechy duchownych i grzechy w swojej  historii: Inkwizycja, mordy Indian, Wyprawy Krzyżowe, palenie na stosach, popieranie totalitaryzmu i ubecji, no i te ostatnio nagłośniane sprawy, o których nie chcę tu pisać, bo to wstyd.

Powinno liczyć się tylko miłosierdzie i współczucie jako jedyne wartości, którym można przypisać boskie znaczenie, a nie sądy, obrazy, procesy, kpiny, manifestacje i bluźnierstwa. Jedna i druga strona barykady w krajobrazie walk politycznych w naszym pięknym, ale biednym już kraju, nie rozumie, że tylko miłość, miłosierdzie i współczucie się liczą a nie dogmaty, obyczaje i hierarchiczne starodawne instytucje. Bóg istnieje i dla wielu jest to pewne, lecz oblicze hierarchów - właścicieli pałaców, obfitych kont bankowych i innych dóbr wskazuje na to, że oni nie lubią Boga, bo jakby kochali Boga, to nie gromadziliby mamony!".

To wypowiedź, z dnia 9 czerwca br., sołtysa Andrzeja Magierckiego z Sołtysowic, powtórzona przeze mnie, bez jego co prawda wiedzy, ale na zasadzie cytatu i oczywiście w intencji pro publico bono!

.

Dopisano dn. 10.06.19 r, o godz. 16:34:
sołtys Andrzej Magiercki nie ma pretensji, że opublikowałem jego tekst, a nawet to popiera - tak oświadczył mi w rozmowie telefonicznej, zatem wszystko w porządku!

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo