Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
5 obserwujących
64 notki
15k odsłon
118 odsłon

"Żołnierz amerykański będzie umierać za nasz kraj! " - bajka jak czasów II Wojny Światowej

Wykop Skomentuj4

"Żołnierz amerykański będzie umierać za nasz kraj! " - bajka jak z czasów II Wojny Światowej

" Żołnierz amerykański będzie umierać za nasz kraj! Będzie walczyć on i jego rodzina oraz wszyscy amerykańscy podatnicy. My zaś będziemy bić brawo i pić piwo oraz przyglądać się ich waleczności. Nie ma nic lepszego, jak umieranie za nasz kraj i to za nasze pieniądze. Po co nam własna armia, lepiej płacić komuś i cieszyć się, jak lepsi od nas walczą, w myśl historycznego hasła "Za naszą i waszą wolność!" - takie słowa i to kilka razy wypowiedział w obecności kilku mieszkańców Sołtysowic syn sołtysa Andrzeja Magierckiego, który usłyszawszy to, dał w pysk chłopakowi. Po tym przyniósł mu Konstytucję RP.

- Zobacz to i czytaj! W tej chociaż mizernej Konstytucji, bo potrzebna lepsza, nie ma mowy o obecności obcych wojsk w naszym suwerennym jeszcze kraju! Durniu, najpierw ustawa zasadnicza, a potem polityka! Za dużo oglądałeś TV! - krzyczał na syna sołtys i znowu dał mu w pysk.

Co Ty o tej sprawie sądzisz? Czy czytałeś Konstytucję RP? Tam jest mowa o tym, że jesteśmy suwerennym krajem, a obecność obcych wojsk przeczy literze Konstytucji RP.

Polacy nie bójcie się i obudźcie się, bo nikt nam nie wybaczy następnego rozbioru!


Postscriptum

Sołtys pobił syna, ale on był pełnoletni, zatem nie ma mowy tu o przemocy. Pobity oświadczył, że jest dumny z patriotyzmu ojca i nie będzie wnosić sprawy do sądu o pobicie - po prostu "gówniarz" zrozumiał!

.

image

Pithecanthropus erectus (z wiki) - wracamy do przeszłości, bo przyszłość nas już nie interesuje!

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale