Blog
Fossil
Fosil
7 obserwujących 258 notek 139314 odsłon
Fosil, 29 czerwca 2017 r.

w Europie mężczyźni przestają być mężczyznami,

301 22 0 A A A
senator Jerzy Czerwiński	debata o urlopach rodzicielskich
senator Jerzy Czerwiński debata o urlopach rodzicielskich

Polska odrzuca unijną dyrektywę równościową.

Senator PiS Jerzy Czerwiński: Bóg i natura nie chcą, by mężczyzna zajmował się dzieckiem


Kilka dni temu w Senacie dyskutowano nad unijną dyrektywną zgodnie z którą urlopy rodzicielskie miałyby w równym stopniu przysługiwać mężczyznom i kobietom.

Nowa regulacja nakładałaby też na mężczyznę obowiązek wykorzystania co najmniej czterech z dwunastu miesięcy urlopu rodzicielskiego, który w przeciwnym wypadku by przepadł.
Dzięki takiemu zarządzeniu kobiety miałyby wyrównane prawa na rynku pracy, a obowiązki rodzicielskie byłyby sprawiedliwie podzielone między matki i ojców.


Nie spodobało się to senatorowi Jerzemu Czerwińskiemu zasiadającemu w klubie parlamentarnym PiS, który uznał nowe zarządzenia za zamach na obyczajowość i tradycję.


Przyznam, że ja traktuję ten projekt dyrektywy jako jeszcze jedną próbę wkraczania przez organy unijne w sferę obyczajowości. Powinniśmy zaproponować Unii Europejskiej, żeby poszła jeszcze dalej. Dlaczego dla mężczyzny nie może być przymusu karmienia piersią? Zaczniemy wreszcie wyrównywać role społeczne poszczególnych płci - gorączkował się zza mównicy.


Czerwiński nie dopuszcza do siebie myśli, że mężczyźni mieliby w równym stopniu zajmować się dziećmi co kobiety. Jego zdaniem dążenie do równouprawnienia jest przyczyną... szerzenia się islamu.


To, że w Europie mężczyźni przestają być mężczyznami, wiąże się niestety także z tym, że kobiety przestają być kobietami. To się jakby zjeżdża. Efekt jest taki, że wchodzi islam z "prawdziwymi" mężczyznami - przekonywał senator. Chcecie państwo tutaj mieć taką równość? Bo ja nie. Ja chcę mieć w Polsce po prostu kobiety i mężczyzn.
Polityk uważa też, że równy podział obowiązków rodzicielskich jest wbrew naturze i że... Bóg chciał inaczej.


Tak urządziła to natura, a właściwie Bóg - wyjaśnił senator. Chcę żeby to było do końca w Polsce i już. Ja sobie nie życzę, żeby Unia nam to zmieniała - mówił. (…) Jak nie potrafi się zająć porządnie tym, do czego była od początku stworzona, to się zaczyna realizować w tym, gdzie nigdy nie powinna z buciorami wchodzić.
Opublikowano: 29.06.2017 10:37. Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 10:47.
Autor: Fosil
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Rzeczywistość to jest coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć Philip K. Dick Wpisy wulgarne, niezweryfikowane plotki i ataki ad personam będą kasowane.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • No jak to? PAD czyta z kartki,szok i niedowierzanie,to niemożliwe.Zgromadzenie Ogólne...
  • Duda w ONZ o tym, że... Polska wspiera uchodźców, dba o środowisko, szanuje prawo, które...
  • Polecam na allegro...

Tematy w dziale Społeczeństwo