Blog
Fossil
Fosil
7 obserwujących 258 notek 139314 odsłon
Fosil, 3 lipca 2017 r.

„Polacy niech jadą pracować do Berlina”.

542 3 0 A A A

Dobra zmiana  w Gorzowie.

Zamiast dać podwyżki kierowcom, szef MZK woli zatrudnić Ukraińców.

„Polacy niech jadą pracować do Berlina”.

Prezes spółki się tym nie przejmuje. Zdecydował, że będzie przyjmował Ukraińców. [A Czeczenów też? ]


Niskie zarobki kierowców MZK w Gorzowie są powodem, dla którego wyjeżdżają oni pracować do stolicy Niemiec. Tutaj dostają 2 tys. zł na rękę, tam praca jest taka sama, ale wynagrodzenie znacznie wyższe. Sprawy nie polepsza postawa prezesa Romana Maksymiaka.

image

O podwyżkach dla swojej załogi nie chce słyszeć – tak w skrócie brzmi mail, którego dostaliśmy od jednego z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji. Kierowcy są zdesperowani i w środę pojawią się na sesji Rady Miasta. Będą przekonywać prezydenta i radnych, że należą się im podwyżki adekwatne do wykonywanej przez nich pracy – donosi Radio Gorzów.


Prezes Maksymiak nawet nie chce o tym słyszeć. Twierdzi że nie widzi problemu, bo może sobie „sprowadzić” i przeszkolić pracowników ze Wschodu, dla których takie zarobki nie będą problemem – pisze do Radia Gorzów jeden z kierowców.


Prezes Maksymiak broni się i mówi, że w grupie 10 kierowców średnia za ostatnie 4 miesiące wynosiła 3,350 zł. brutto na głowę. Dodał, że w tym roku nieznaczne podwyżki już były i kolejne nie są planowane.


Mamy problemy z kierowcami. Część z nich się zwalnia. Szkolimy permanentnie nowe osoby, ale niestety sytuacja nie jest taka jak byśmy oczekiwali – mówił prezes.


Dalej Maksymiak przyznał, że jest brana pod uwagę opcja zatrudniania kierowców zza wschodniej granicy.

http://wolnosc24.pl/2017/07/01/skandal-w-gorzowie-zamiast-dac-podwyzki-kierowcom-szef-mzk-woli-zatrudnic-ukraincow-polacy-niech-jada-pracowac-do-berlina/


Opublikowano: 03.07.2017 10:57. Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 11:48.
Autor: Fosil
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Rzeczywistość to jest coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć Philip K. Dick Wpisy wulgarne, niezweryfikowane plotki i ataki ad personam będą kasowane.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • No jak to? PAD czyta z kartki,szok i niedowierzanie,to niemożliwe.Zgromadzenie Ogólne...
  • Duda w ONZ o tym, że... Polska wspiera uchodźców, dba o środowisko, szanuje prawo, które...
  • Polecam na allegro...

Tematy w dziale Społeczeństwo