Blog
Fossil
Fosil
6 obserwujących 432 notki 201050 odsłon
Fosil, 12 stycznia 2018 r.

Niemieckie korzenie Donalda Trumpa.

Grób rodziny Trumpów w Kallstadt
Grób rodziny Trumpów w Kallstadt

Przyjedzie do stron rodzinnych dziadka?


Konsul generalny USA już robił rekonesans w Palatynacie, skąd pochodzi dziadek prezydenta, który majątku w Stanach dorobił się m.in. na domu publicznym.
Amerykański konsul generalny we Frankfurcie nad Menem chce skłonić prezydenta Trumpa do odwiedzenia ojczystych stron swojej rodziny w Palatynacie w RFN.

Zrobił już nawet rekonesans w Kallstadt, skąd pochodził dziadek DonaldaTrumpa.


image


– Byłoby wspaniale, gdyby taka wizyta doszła do skutku. To wymarzone miejsce – powiedział konsul James W. Herman w czwartek (11.01.2018), odwiedzając ten winny region w powiecie Bad Dürkheim.

image

Konsul Herman, przyjmowany przez burmistrza Kallstadt Thomasa Jaworka, obejrzał na miejscu m.in. zabytkowy kościół i dom, gdzie urodził się Friedrich Trump.

Czy prezydent USA faktycznie przyjedzie do Palatynatu, jest jeszcze otwarte – podkreślił amerykański dyplomata. – Nie ma jeszcze żadnego planu ani konkretnej daty – wyjaśnił, podkreślając, że chciał nawiązać tylko pierwsze kontakty z tamtejszymi władzami. Następnym krokiem będą odwiedziny Kallstadt przez desygnowanego amerykańskiego ambasadora, który przybędzie do Niemiec prawdopodobnie wiosną.

image

Kościół w Kallstadt pamięta jeszcze dawne czasy

Przedsiębiorczy Palatyńczyk
Dziadek obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Friedrich Trump urodził się w 1869 r.

image

Friedrich Trump;

Pochodził z rodziny winogrodników, miał pięcioro rodzeństwa. Po kilku klasach szkoły wyuczył się zawodu cyrulika, czyli zawodu pokrewnemu fryzjerstwu i felczerstwu. Podobnie jak wielu Palatyńczyków, chciał spróbować szczęścia w Stanach Zjednoczonych.

Ponieważ był wtedy w wieku poborowym, próbował uchylić się od służby wojskowej. Dlatego też nielegalnie opuścił Królestwo BawariiNiemieckie korzenie Trumpa. "Nielegalny imigrant" .

Przybywszy za ocean najpierw otworzył gospodę dla poszukiwaczy złota w stanie Waszyngton na Zachodnim Wybrzeżu. Potem przeprowadził się do Kanady, gdzie trudnił się podobnym zajęciem, tyle że tamtejszy lokal poszerzył o swego rodzaju „hotel”. Istnieją doniesienia prasowe, z których jednoznacznie wynika, że był to po prostu dom publiczny – jak wyjaśniał Roland Paul, były dyrektor Instytutu Historii Palatynatu w Kaiserslautern w rozmowie z rozgłośnią SWR. Zbił na tym jeszcze większy majątek.


Wróciwszy po kilku latach do Palatynatu zakochał się w dziewczynie, którą poślubił i obydwoje zamieszkali w Nowym Jorku. Tu zaczął parać się nieruchomościami.
Sam Donald Trump długo nie przyznawał się, że jego rodzina ma niemieckie korzenie.

Podawał, że pochodzi ze Szwecji. Obecnie jednak otwarcie mówi, że rodzina pochodzi z Kallstadt.

Małgorzata Matzke

http://www.dw.com/pl/niemieckie-korzenie-donalda-trumpa-przyjedzie-do-stron-rodzinnych-dziadka/a-42131998


http://www.deutschlandfunkkultur.de/der-kallstadt-impuls-trumps-deutsche-vorfahren.1001.de.html
Opublikowano: 12.01.2018 21:10. Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 21:39.
Autor: Fosil
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Oficjalnie informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są tylko akademicką polemiką. Dziękuję za uwagę. Rzeczywistość to jest coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć Philip K. Dick Wpisy wulgarne, niezweryfikowane plotki i ataki ad personam będą kasowane.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Juz wczesniej napisalem o tym, ...
  • Nawet juz Amerykanie pokazuja Polsce miejsce w szeregu...
  • @Julka Palmer zgłosi sprawę Wolfgangowej i ten najtęższy umysł prawniczy w PiSPolsce uzna...

Tematy w dziale