Blog
Fossil
Fosil
8 obserwujących 754 notki 302677 odsłon
Fosil, 11 października 2018 r.

Jakie to jest żałosne !


Ambasador Andrzej Przyłębski w wywiadzie dla portalu w Polityce_pl wyjaśnia powody wystosowania listu do zarządu Fundacji Lipskiej Kasy Oszczędności Medienstiftung der Sparkasse Leipzig ws. Nagrody na rzecz Wolności i Przyszłości Mediów dla Tomasza Piątka.


image

TW "Wolfgang"Andrzej Przyłębski: Były dwa tego powody, dla których wysłałem list do organizacji, która przyznała tę nagrodę. Pierwszym była sama osoba pana Piątka, który jest znany ze swojego stylu uprawiania dziennikarstwa. Ostatnio dał się poznać za sprawą dziwnej książki na temat pana ministra Antoniego Macierewicza, która wszystkich zbulwersowała. Drugim powodem było uzasadnienie dla przyznania tej nagrody, które było zbiorem absurdalnych zarzutów na temat braku praworządności i wolności mediów w Polsce.

Otrzymał Pan odpowiedź?

Tak. Dostałem list od szefa Fundacji. Pisze w nim, że bardzo starannie i w sposób naukowy i rzetelny podeszli do publikacji pana Piątka. To zabawne! Przypomnę, że na końcu swego listu do Fundacji sformułowałem sugestię, że tę nagrodę można przyznać komuś innemu. Oczywiście było to trochę pro forma, bo wiedziałem, że sprawy zaszły za daleko, żeby to zmieniać.

wiecej;

https://wpolityce.pl/polityka/415929-nasz-wywiad-przylebski-zbulwersowany-nagroda-dla-piatka

Opublikowano: 11.10.2018 13:00.
Autor: Fosil
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Oficjalnie informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są tylko akademicką polemiką. Dziękuję za uwagę. Rzeczywistość to jest coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć Philip K. Dick Wpisy wulgarne, niezweryfikowane plotki i ataki ad personam będą kasowane.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Wolniak  "Obiektywnie lepiej opowiadać się po stronie UE czy Stanów Zjednoczonych. "...
  •              ...
  • „PiSowski kryształ” rozsypał się w drobny mak.  Jak zeznał austriacki...

Tematy w dziale