Blog
Fossil
Fosil
8 obserwujących 695 notek 284004 odsłony
Fosil, 5 stycznia 2019 r.

Wbrew międzynarodowej opinii,

...PiS aktywnie pracuje nad wydaniem czeczeńskiemu reżimowi człowieka, któremu grożą tortury i śmierć


W wyniku zbiegu okoliczności 33-letni Czeczen ze zwykłego przechodnia stał się jednym z najbardziej poszukiwanych przez czeczeński reżim uchodźcą.

Funkcjonariusze Ramzana Kadyrowa chcą dopaść i jak najszybciej uciszyć niepokornego obywatela. Polskie organy właśnie załatwiają ostatnie formalności, żeby oddać go w ręce reżimu.

W obronie Tumso Abdurachmanowa wystąpiły najważniejsze organizacje zajmujące się prawami człowieka na Wschodzie. O jego sprawie pisały zachodnie i wschodnie media. Mimo to polska realizuje proces wydania go czeczeńskiemu reżimowi

Wbrew raportom OBWE i Stowarzyszenia Memoriał alarmującym o licznych pogwałceniach praw człowieka w Czeczenii, szef Urzędu ds. Cudzoziemców uznał w piśmie odmawiającym Tumso statusu uchodźcy, że w tym kraju „ogólna sytuacja bezpieczeństwa uległa poprawie”

W ostatnich tygodniach pisma do ministrów spraw wewnętrznych i zewnętrznych przynieśli pod ambasadę RP w Moskwie członkowie znanego Stowarzyszenia Memoriał. Żaden z urzędników ambasady nie wyszedł do nich

Tumso Abdurachmanow nie stawił się na piątkowe przesłuchanie w Straży Granicznej w obawie przed natychmiastowym wydaleniem z krajuać go w ręce reżimu.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wbrew-miedzynarodowej-opinii-polska-aktywnie-pracuje-nad-wydaniem-czeczenskiemu/jev609l

Opublikowano: 05.01.2019 12:00. Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 12:57.
Autor: Fosil
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Oficjalnie informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są tylko akademicką polemiką. Dziękuję za uwagę. Rzeczywistość to jest coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć Philip K. Dick Wpisy wulgarne, niezweryfikowane plotki i ataki ad personam będą kasowane.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Radny @pisorgpl , Wyszynsk Karol. https://pbs.twimg.com/media/DxdgZLgXQAAkwbx.jpg Pan radny nie...
  • @Ryszard 65  a o tym zapomniano? https://pbs.twimg.com/media/DxdFJMtWoAAbHPO.jpg...
  • Witaj Amstern ! ja ogladam mecz  Mistrzostw  Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2019 ...

Tematy w dziale