0 obserwujących
73 notki
27k odsłon
385 odsłon

Smogowe oszustwo

Wykop Skomentuj9

Pisząc oszustwo, mam na myśli moje rodzinne miasto — Wrocław.

Jeżeli w przypadku innych, „zatrutych” polskich miast prowadzi się podobne działania, to ta cała antysmogowa wojna, jest kolejną pałą, którą można okładać wybrane przez „oświeconą Europę'' narody. 

Wrocław zajmuje ósme miejsce na liście europejskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, czyli można by rzec, ścisła czołówka trucicieli. 

Na tyle mnie to przestraszyło, że poszukałem informacji na temat zanieczyszczeń w mojej dzielnicy — niestety bezskutecznie. 

Dotarłem jednak do informacji, które pozwalają wątpić w dobre intencje tego antysmogowego biznesu. 

We Wrocławiu działa 5 stacji badawczych, ale pełną paletę zanieczyszczeń wymienianych w raporcie badają tylko dwie. I to akurat te dwie, umieszczone w punktach miasta, gdzie odczyty nie mogą być pozytywne. 

Pierwsza z nich dostarcza informacji z osiedla Kleczków — czyli ze starej części miasta, gdzie piece węglowe w dalszym ciągu wygrywają, pomimo bliskości największej wrocławskiej ciepłowni, od której wiatr niesie, na ogrzewane węglem osiedle tylko pyły i smrody. 

Drugi pomiar otrzymywany jest, bezpośrednio z rury wydechowej — czyli skrzyżowania Powstańców Śląskich, Hallera i Wiśniowej — tysiące samochodów na godzinę, prawie przez całą dobę. 

Jeśli badania nad czystością powietrza w innych polskich miastach, prowadzone są równie rzetelnie, to ??Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości