0 obserwujących
24 notki
13k odsłon
535 odsłon

Po co nam wizy..??? Polska popularniejsza niż USA ..!

własność publiczna
własność publiczna
Wykop Skomentuj1

Pojawił się powszechnie dostępny raport o migracji ludności na świecie. Dla wielu z nas czytających o tym jak źle jest w naszym kraju przedstawiam niezależne i wiarygodne dane o popularnych kierunkach migracji. 

Przepływy migracyjne do krajów OECD nieznacznie wzrosły w 2018 r., Przy około 5,3 mln nowych, stałych migrantów, co stanowi wzrost o 2% w stosunku do 2017 r. Wzrosła migracja rodzinna i zarobkowa, a liczba wniosków o azyl gwałtownie spadła, zgodnie z nowy raport OECD.

OECD International Migration Outlook 2019 mówi, że liczba wniosków o udzielenie azylu spadła do 1,09 mln w 2018 r., O 35% mniej niż rekordowo wysoki poziom 1,65 mln wniosków zarejestrowanych zarówno w 2015 r., Jak i 2016 r. Większość osób ubiegających się o azyl pochodziła z Afganistanu, a następnie z Syrii, Iraku i Wenezueli. Z powodu spadku liczby wniosków o azyl liczba zarejestrowanych uchodźców również spadła, spadając o 28%. 

Perspektywy zatrudnienia migrantów nadal poprawiały się w 2018 r., Opierając się na pozytywnych tendencjach zaobserwowanych w ciągu ostatnich pięciu lat. Średnio w krajach OECD zatrudnionych jest ponad 68% migrantów, a stopa bezrobocia spadła poniżej 9%. Jednak młodzi imigranci i imigranci o niskim poziomie wykształcenia nadal walczą na rynku pracy. 

Tymczasowa migracja zarobkowa znacznie wzrosła w 2017 r., Osiągając 4,9 mln w porównaniu do 4,4 mln w 2016 r. Jest to najwyższy poziom od czasu, gdy OECD zaczęła zgłaszać te liczby ponad dziesięć lat temu.

Polska jest najpopularniejszym miejscem do migracji czasowej, przewyższającym Stany Zjednoczone. 

Istotny wpływ w tym wzroście migracji zarobkowej miała Polska z liczbą ok. 1,1 mln czasowych migrantów zarobkowych. Ich liczba wzrosła przez rok o 32 proc. Tym samym Polska przeskoczyła Stany Zjednoczone, gdzie czasowa migracja do pracy wyniosła ok. 700 tys. osób. W kolejnych krajach - Niemczech i Australii - czasowa migracja zarobkowa wyniosła ok. 400-450 tys. osób, w następnych Francji, Japonii, Kanadzie, Szwajcarii, Belgii i Wielkiej Brytanii po ok. 200-250 tys. osób. Łącznie do tych dziesięciu krajów trafiło ok. 80 proc. wszystkich czasowych migrantów zarobkowych w OECD. Polska była nie tylko liderem wśród krajów OECD jeśli chodzi o liczbę tymczasowych migrantów zarobkowych, ale także trzecim krajem wspólnoty, po USA i Niemczech, pod względem łącznej liczby migrantów - zarówno tymczasowych, jak i stałych.


W Unii Europejskiej (UE) i Europejskim Stowarzyszeniu Wolnego Handlu (EFTA) pracownicy „oddelegowani” przez swoich pracodawców do pracy w innych państwach członkowskich UE / EFTA reprezentowali największą pojedynczą grupę pracowników tymczasowych, z prawie 2,7 miliona etatów. 

"Znaczny wzrost czasowej migracji zarobkowej jest oznaką dynamiki na rynkach pracy OECD, ale także ich integracji”, powiedział sekretarz generalny OECD Angel Gurría, publikując raport w Paryżu. „Tymczasowi migranci wnoszą umiejętności i kompetencje potrzebne pracodawcom”. 

W programie Outlook stwierdzono również, że kraje OECD nadal dostosowują swoje programy migracji zarobkowej, aby poprawić wybór i sprzyjać potrzebnym umiejętnościom. Wiele krajów zreformowało również swoje procedury wejścia dla migrantów będących inwestorami lub stworzyło nowe programy dla migrantów rozwijających nowe firmy. Niektóre kraje wprowadziły ograniczenia w procedurach łączenia rodzin lub usprawniły swoje procedury azylowe. 

Migracja rodzinna, w której ludzie migrują z członkami rodziny lub dołączają do nich, wzrosła o 9%, a migracja zarobkowa o 6%. W 2018 r. Odnotowano także gwałtowny wzrost liczby studentów zagranicznych zapisanych na studia wyższe w całej OECD, o 7%, do ponad 3,5 miliona. W Stanach Zjednoczonych, które są głównym celem podróży, odnotowano jednak spadek liczby studentów i malejący udział w rynku OECD. 

Migranci rodzinni stanowią 40% łącznych wpływów, więcej niż jakakolwiek inna kategoria. Ta szeroka kategoria obejmuje tubylców z krajów OECD sprowadzających małżonków z zagranicy, ale także imigrantów przybywających z rodziną towarzyszącą lub sponsorujących ich zjednoczenie. Ponad połowa imigrantów, którzy mają rodzinę, początkowo nie zabrała ze sobą rodziny. 

Opóźnienia w zjednoczeniu wpływają na małżonków i ich perspektywy integracji, szczególnie dla kobiet. Raport wskazuje na możliwy kompromis między rygorystycznymi warunkami integracji głównego migranta przed zezwoleniem na połączenie rodziny a integracją małżonka. Długie opóźnienia mogą również zaszkodzić wynikom integracji dzieci migrujących, zmniejszając ich znajomość języka kraju przyjmującego i wyniki edukacyjne. 


źródło: OECD


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo