93 obserwujących
649 notek
965k odsłon
  7833   8

Oto czego zażądała Rosja od Zachodu, czyli A. Dugin i usta Putina

Zwracam uwagę na punkty: 1, 7, 8 i 9. To de facto propozycja powrotu do stanu sprzed przyjęcia Polski, Węgier, Czech, Słowacji, Rumunii, Bułgarii oraz państw bałtyckich do NATO. Więcej nawet! To wyraźne żądanie oddania pod wpływy Rosji państw dawnego bloku sowieckiego.

Decydenci z NATO pokazali Kremlowi, a tym samym Putinowi i Duginowi, środkowy palec. Komunikat był zatem jednoznaczny. W odpowiedzi Rosja wysłała kolumny pancerne na Kijów. Jak zakończy się spór o sprawczość na znacznych połaciach Europy? Trudno dziś wyrokować. W każdym razie winniśmy mieć świadomość tego, iż u podstaw agresji rosyjskiej na Ukrainę nie leżała troska o dziwaczne społeczności zamieszkujące Donbas. Nie chodziło też (w przeważającej mierze)  o zasoby znajdujące się pod ziemią w południowo-wschodniej Ukrainie. Stawka była i jest znacznie większa. Tu gra toczy się o podtrzymanie genetycznej wręcz żądzy podbijania utrwalonej w głowach Wielkorusów. Oni po prostu tak mają. Bez kontynuowania ekspansji Rosja traci sens istnienia. Nie potrafi bowiem - wzorem swych turańskich nauczycieli - skoncentrować się na eksploatacji bogactw naturalnych, budowaniu więzi społecznych, podnoszeniu poziomu egzystencji mieszkańców, instalowaniu toalet w mieszkaniach czy przeznaczaniu części pieniędzy zamiast na mityczne czołgi T-14 na wylanie asfaltu na głównych ulicach miast „powiatowych”. Rosja musi ekspandować. Bez względu na cenę, ofiary i skutki. To konstatacja smutna, ale do bólu prawdziwa.

Z powyższego wyłania się jeden, niezwykle ważny dla nas, Polaków, wniosek. Nie bądźmy naiwni. Nie dajmy się wymielić rosyjskiej propagandzie. Nie szukajmy usprawiedliwień dla bandyckich zachowań Moskali odgrywających się na naszych oczach. Bajędy o konieczności obrony „Ruskich” na terytorium ukraińskim należy włożyć między opowieści z mchu i paproci. Istotą problemu jest bowiem to, że Rosja i Rosjanie przypominają skorpiona z przysłowia, który płynąc na plecach żaby przez głębokie odmęty rzeki nie mógł się powstrzymać przed zadaniem swej towarzyszce śmiertelnego ukąszenia. Taka ich, czyli Rosjan, natura. A z naturą zwyczajnie nie wygrasz. Musisz zastosować środki ekstraordynaryjne. C'est la vie!

Link:
https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2021-12-20/rosyjski-szantaz-wobec-zachodu

------------------------------------

Obrazy wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl art. 29. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.


Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka