8 obserwujących
29 notek
148k odsłon
3912 odsłon

List otwarty do ambasador Izraela, dot. spłaty długu wdzięczności

Wykop Skomentuj128

       Szanowna Pani Ambasador,

W nawiązaniu do wypowiedzi pana ministra Katza i pana premiera Netanjahu zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie obu szanownym politykom, że Żyd, który nie ma polskich korzeni, to dość nietypowy Żyd. Już XVI w. polskie miasto Kazimierz stało się największym i najważniejszym skupiskiem żydowskim w Europie. Dalej, aż do 1939 r. Polska była największym skupiskiem Żydów na świecie, gdzie mieszkało nieco powyżej 3 mln Żydów, czyli niewiele mniej, niż w obecnym Izraelu. Dlatego każdy Żyd na świecie ma jakieś polskie korzenie. Ustalenie tego to tylko kwestia starannego poszukania w kronikach rodzinnych i archiwach.

Wśród średniowiecznych pogromów Polsce stała się ostoją narodu żydowskiego, jego matecznikiem przetrwania.

      W związku z powyższym  uważam, że zasłużyła Polska na adekwatny gest wdzięczności, akt dziejowej spłaty długów. Wiemy dobrze, jak Niemcy spłacają dług moralny względem Izraela, współfinansując kiedyś jego program atomowy oraz obecne dostawy nowoczesnych niemieckich okrętów podwodnych i fregat. Dziś Polska jest zagrożona tak, jak Izrael i dlatego  potrzebuje także dobrej broni i technologii zbrojeniowych. Myślę tu o technologiach rakietowych oraz czołgowych. Proszę o uruchomienie takiego programu dla Polski, w którym Izrael podziękuję za 1000 lat ochrony. Myślę tu o systemach: 

• LYNX (odpowiednik amerykańskiego HIMARS-a), koncernu IMI Systems,

TROPHY (aktywny system obrony czołgów, kupiony m.in. przez USA)– koncernu Rafael Advanced Defense Systems Ltd,

IRON DOM - ŻELAZNA KOPUŁA (aktywny system obrony przed atakiem rakietowym i możdziezowym)- koncernu Rafael Advanced Defense Systems Ltd,

  Cenne byłyby też czołgi MERKAVA.

         Historia wolnego Izraela, to bardzo krótka historia i niestety może się szybko skończyć. Nadchodzi era pocisków hipersonicznych i wojen gwiezdnych, w których możliwe będzie obezwładnienie napadniętego państwa w ciągu 2 minut za pomocą szybkiego, skoordynowanego napadu na cele lądowe, morskie i satelity. Dotyczy to zwłaszcza tak małego kraju, jak Izrael. Jeśli taki los spotka Izrael i Żydzi zostaną wygnani z ojczyzny, zwłaszcza jeśli Chiny zajmą na świecie pozycję USA (co jest tylko kwestią nie więcej niż 10 lat), wtedy Polska, jeśli tylko będzie niepodległa, z pewnością przyjmie Żydów do Polski, bo jak napisałem – w praktyce nie ma Żyda na świecie bez polskich korzeni.Tu przez wieki była żydowska ojczyzna.  Ojczyzna, to  miejsce, gdzie jest komuś dobrze. Warto także z tego powodu wspierać nasz kraj - jest to zarówno spłata długu moralnego, jak i inwestowanie w przyszłość Izraela, bo kto inny tak chętnie przyjmie Żydów? Ja wiem, że dziś w USA jest  wielu Żydów, ale czy warto stawiać wszystko na jedną kartę, na kraj który nie ma więcej, niż 300 lat i ma tylu potężnych i mniej potężnych wrogów? Dla nas polscy Żydzi, to Polacy i nie dzielimy naszych obywateli na poszczególne kategorie etniczne, bo to rasizm. 

         Współistnienie obu narodów nie zawsze było pokojowe. Polacy wspominają  naganną postawę Żydów podczas wkraczania bolszewików na tereny polskie  podczas wojny 1920 roku, ponowną masową kolaborację z agresorem radzieckim w 1939 r. i znowu masowe tworzenie aparatu represji Polaków po 1945, który zniewolił i prześladował Polaków. Na drugiej szali znajdują się sporadyczne pogromy Żydów i wydawanie ich okupantowi niemieckiemu. 


Wykop Skomentuj128
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka