8 obserwujących
29 notek
145k odsłon
1612 odsłon

Unia gosp.-militarna Polski z Chinami - plusy i minusy

Wykop Skomentuj163

    Ostatnio UE coraz bardziej bezczelnie ingeruje w nasze polskie,  nawet najbardziej  trywialne sprawy (por. Białowieża, Mierzeja), że o sądownictwie nie wspomnę. Dla mnie KE to wstrętne zgromadzenie uzurpatorów.  Śmieszą mnie ich napuszone wypowiedzi, ale wstyd mi jednocześnie za traconą, krok po kroku, suwerenność. Ewidentnie nie szanują nas.

Z drugiej strony oceanu,  kolejny "sojusznik", tj. USA, traktuje nas podobnie, czego symbolem są wizy do USA, których od 2008 roku nie potrzebują... Czesi, Łotysze, Węgrzy (ale Polacy - tak!) i popieranie roszczeń Żydów. Jesteśmy upokarzani nawet  na konferencjach w Warszawie. Obrażają nas nawet ów Żydzi, których IPN powinien sądzić za odrażającą kolaborację w gettach i wydawanie obywateli polskich. My chyba osądziliśmy Polaków- kapo bez korzeni żydowskich, za kolaborację w obozach kobcentracyjnych, gdzie było gorzej?

Chciałbym więc zapytać wszystkich, którzy znają się na gospodarce, czy nie lepiej byłoby nam w unii gospodarczej i wojskowej (sojusz obronny) z Chinami? Myślę, że W.Brytania mogłaby się też włączyć do unii gospodarczej.

Czas USA mija. USA i Izrael to dwa najbardziej znienawidzone kraje świata. Czy napewno mamy stawać obok nich? Po co nam te problemy? 

Nawet Rosja łasi się do Chin, a USA siedzą w ich kieszeni w związku z obligacjami i bodaj depozytami  w bankach.

Kupimy też  wtedy chińską broń, na którą nas stać. Będziemy mieli w efekcie dużo więcej nowego i nowoczesnego sprzętu. Tak zrobiła już dawno temu, np. Turcja, choć jest w NATO (zakupiła zaawansowane rakiety- odpadły produkty rosyjskie i amerykańskie). 

Rosja nie jest w stanie zaludnić swojego wschodu, a Chiny chętnie "przygarną" te bezkresy. Myślę, że Rosja czuje pismo nosem i być może już złożyła Chinom ofertę federacji na kształt ZBiRA, ale Azja jest wg mnie za mała dla obu tych krajów, bo Chiny chcą być pierwszym mocarstwem, a Rosjanie nie zniosą pozycji satelity Chin. Są zbyt dumni. Wg mnie Rosja i Chiny, to wrogowie i sojusznik od zachodu Rosji będzie cenny dla Chin. Wreszcie, nikt liczebnie nie pokona armii Chin - 216 mln rezerwistów, a 3 mln w koszarach.

Co do spraw wewnętrzych, niech oba państwa pilnują swoich problemów, natomiast wspópraca naukowa jest bardzo wskazana, bo oni mają olbrzymie fundusze naukowe. Oba kraje chcą też rozepchać się na rynku gospodarczym, a stara UE i USA - utrzymać pozycje, więc cele są też zbieżne. UE nie będzie nam zbytnio przeszkadzać, bo w Chinach są fabryki europejskich marek. Swego czasu Hitler wybrał, jako sojusznika Japonię i wybór był trafny, a realia podobne. Zgubiła go jedynie wolna totalna, ale my chcemy pokoju.

Dodane:

 Oś Pekin- Londyn- Warszawa nabiera kształtów:

Chiny proponują Wielkiej Brytanii wolny handel po brexicie. Tutaj też widać słabość Rosji, która nijak się do takiego związku nie nadaje.

https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/chiny-proponuja-wielkiej-brytanii-wolny-handel-po-brexicie,327844_1_0_0.html

01.03.2019

Wykop Skomentuj163
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka