28 obserwujących
32 notki
348k odsłon
240 odsłon

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa -tzw. Msza Św. /wzór/

Wykop Skomentuj8

W odpowiedzi na wydarzenia z tzw. Parady Równości ruchu SAC (Seksualizacja, Antyklerykalizm, Cenzura), niesłusznie zwanego LGBT, powstał taki wzór zawiadomienia organów ścigania. Zachęcam  zawiadomić Prokuraturę, co i ja zrobiłem. W/w Prokuratura nie ma e-maila, ale ma go, np. Prokuratura Krajowa: kontakt@ms.gov.pl, a forma pisemna będzie najlepsza.

    Tak się dziś walczy o swoje prawa, ale i godność. Polskie sądy umieją odróżnić religię od ateistycznej kpiny i szyderstwa z religii: 

https://www.rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/307309982-Naczelny-ź-Administracyjny-Kosciol-Latajacego-Potwora-Spaghetti-nie-moze-byc-oficjalnie-Kosciolem.html

                                                                                                                                             Warszawa, dn. 09.06.2019 r.

 Dane adresowe

                                                                                 Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście

  ul. Krucza 38/42                                                                    00–512 Warszawa


Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

     Ja niżej podpisany, zawiadamiam że wg mojej oceny w dniu 08.06.2019 r. doszło w Warszawie, podczas tzw. Parady Równości, do popełnienia czynu zabronionego, o którym mowa w Art. 196. Kodeksu karnego. Wg doniesień medialnych, z których znam tę sprawę, sprawcą czynu był działacz de facto lewicowego ruchu LGBT Szymon Niemiec, któremu pomagały nieznane mi osoby. Ruch ten wysuwa szereg postulatów politycznych i ma zdecydowanie antyklerykalny charakter. Źródłem mojej wiedzy jest artykuł: https://ekai.pl/pseudo-msza-odprawiona-przez-znanego-dzialacza-lgbt/ oraz materiały filmowe nadane w telewizji, w serwisach informacyjnych.

                                                                                               UZASADNIENIE

1. Publiczne odprawianie Mszy św. ma miejsce, tam gdzie odbywają się duże zgromadzenia religijne, gdy nie można pomieścić w miernych w świątyni lub podczas pielgrzymek, gdzie pielgrzymi co dnia uczestniczą w trasie we Mszy św., ale wtedy wybierane są miejsca ustronne, bez obserwatorów, aby zachować skupienie. W miejscu, w którym rzekomo odbywała się Msza św., nie było żadnego zgromadzenia religijnego, tym bardziej, że samozwańczy ,,związek wyznaniowy", który odpowiada za to - w mojej ocenie - szyderstwo z Mszy Św. jest niezarejestrowany, co go nie uwiarygadnia. Było natomiast zgromadzenie osób, które często demonstrują swój wrogi stosunek do Kościoła Katolickiego, które miały z tego widowiska przypuszczalnie satysfakcję i na to było to szyderstwo obliczone,

2. Parodiowanie z durszlakiem na głowie w miejscu publicznym, a tym bardziej, przez osoby, które stanowią uroczystą asystę kapłana podczas składania ofiary Mszy Św. świadczy o satyrycznym charakterze ,,nabożeństwa”. Jest to element, który ujawnia i określa charakter w/w czynu, jako zabronionego.


     Wobec powyższego w moim przekonaniu wyczerpane są znamiona czynu, o którym w Art. 196. Kodeksu karnego:

 ,,Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”

         Podczas Mszy św. przedmiotem czci religijnej jest przede wszystkim Najświętszy Sakrament. Wierni Kościoła Katolickiego głęboko wierzą, że podczas Liturgii Eucharystycznej następuje przemiana wina i hostii w Ciało i Krew Chrystusa, a więc Boga. Nadanie temu faktu prześmiewczej oprawy jest znieważeniem Najświętszego Sakramentu.

        Na podkreślenie zasługuje duża szkodliwość społeczna czynu, który z rozmysłem był dokonany w świetle kamer, na imprezie masowej, na której wielu obserwatorów spodziewało się prowokacji, po tym jak te same środowiska dokonały własnych przeróbek przedmiotu czci religijnej w postaci obrazu Matki Boże Częstochowskiej, nadając mu barwy związane ze swoją ideologią. W ostatnim czasie była także, przez te same środowiska, zorganizowana parodia procesji Bożego Ciała. Następuje więc eskalacja tego typu aktów.


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale