8 obserwujących
30 notek
159k odsłon
458 odsłon

PiS zdecydowanie doszedł do granicy poparcia. Klęska wisi w powietrzu

Wykop Skomentuj4

 RECEPTA: Tu do jesiennych wyborów można ugrać nawet 7-15% więcej głosów poprzez zmianę języka. Recepta jest więc ta sama od 3-ch lat: wymienić Prezesa, Zarząd i Radę Nadzorczą TVP S.A. Wg wielu osób zmiany blokuje tu osobiście Jarosław Kaczyński. Jest szalenie ważne, aby wiedzieć, kiedy zmienić taktykę, nawet jeśli była kiedyś skuteczna. Podczas 4-o miesięcznej bitwy nad Sommą (1916) na odcinku 40 km front przesunął się o 12 km na korzyść ententy, a zginęło 600 tys. Francuzów i Anglików i 400 tys. Niemców, a więc 1 mln ludzi. Jak to mówi młodzież, trzeba mieć ,,ostro zryty beret”, aby tak osiągać cele i nie wyciągać wniosków. Stare nawyki i w efekcie ogromna klęska, wręcz klęska humanitarna. Potem przełożyło się to na niechęć Francuzów do wojny i jej klęskę podczas II wojny światowej.

Do tego wszystkiego należy ukrócić wysokie premie w spółkach Skarbu Państwa.

[Jeśli komuś wydał się ten tekst znajomy, to potwierdzam - to mój tekst z maja 2019 po wyborach samorządowych - blogu już nie prowadzę, ale warto przypomnieć, coś co się sprawdziło. Nawet wynik poparcia PiS - 43% jest bez zmian. Gdy będą dokładniejsze dane z gmin i powiatów warto sprawdzić też mapę z cz. 2]

-------

Dodane 27.05.2019r. 20:30. Znamy już wyniki wyborów za granicami kraju. Potwierdzają one tezy notki - stara solidarnościowa (i nie tylko) emigracja z USA (np. z Chicago i Nowego Yorku) poparła PiS, a młoda emigracja zarobkowa w Wielkiej Brytanii, która bardzo szybko zapomina drogę tam do kościoła, poparła gremialnie KE - tam PiS był dopiero trzeci. To są na prawdę młodzi ludzie. Znam wielu z nich. Niech to będzie przestrogą. Paradoksalnie, ich wyjazd z Polski pomógł PiS. Są dużo mniej związani z krajem, niż Polonia amerykańska. Z ponad 900 tys. tych emigrantów w UK w wyborach wzięło udział tylko ponad 85 tys. Dziękuję Wam rodacy za wasze lenistwo! Co do zasady to wg danych GUS za rok 2016 na emigracji w Europie przebywa 2,5 mln Polaków. Co do tej najnowszej fali, to lepiej, żeby nikt ich nie zmobilizował do wyborów. W interesie rządu i nas wszystkich jest, aby Brexit nie spowodował ich powrotu. Trzeba rozsądnie rozmawiać z Wlk. Brytanią i wyznaczać jej odległe, dogodne terminy, aby jednak do Brexitu nie doszło.

Proszę mi przypomnieć, przez czyje 8 lat rządów ci ludzie musieli uciekać z Polski?

Ròwnież ta grafika pokazuje wpływ wykorzenienia ludności napływowej, np.na obszarze b. Prus Wschodnich:

https://wpolityce.pl/polityka/448475-pis-wygral-wybory-w-niemal-w-calej-polsce-sprawdz

zapraszam do lektury cz. 2.

https://www.salon24.pl/u/bcthinktank/959475,pis-zdecydowanie-doszedl-do-granicy-poparcia-cz-2-wykorzenieni

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka