mikstury bez metki
Bez Tabu! Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Nie po drodze mi z chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością...
8 obserwujących
36 notek
6813 odsłon
  170   1

Igor Ponoczewnyj: Bóg - obcym agentem


"Strzeż się ludzi śmiejących w rozpaczy"

(anonim.)Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości uznało Pana Boga za agenta zagranicznego.

Teraz w Biblii po słowie „Bóg” należy dodać „spełnia funkcje obcego agenta”.

Odniesienia do tego, że Bóg pełni funkcję obcego agenta, powinny być wskazywane w modlitwach czytanych nie tylko publicznie, ale także indywidualnie.

 Dzień wcześniej Bóg odwrócił się od rosyjskiego prezydenta W.W. Putina.

Władimir Władimirowicz we śnie poprosił o Jego Boskie Miłosierdzie, ale nie został wysłuchany.


Już na wieczór wszystkie rosyjskie stacje telewizyjne transmitowały wywiad prezydenta. Był surowy w swojej retoryce i nazwał Boską odmowę zdradą:

 „Wspólnie rozwiązujemy te same problemy”, powiedział prezydent, „a dostajemy cios w plecy od partniorow. Nie zostawimy tego w ten sposób."

   Z kolei Patriarcha gniewnie potępił Wszechmogącego za jego antyrosyjskie zachowanie:

    - "Strasznie się zawiodłem na Panu Bogu; zawierzyłem mu a okazało się - na próżno".

    Natępnie Patriarcha pokazał Niebu środkowy palec, zdjął szaty kościelne i ponownie nadział czapkę i tunikę funkcjonariusza bezpieczeństwa państwowego.

    Nazajutrz w Moskwie na Placu Czerwonym spalono słomianą kukłę Pana Boga, obłożoną ikonami. Masowa demonstracja zwolenników rosyjskiego prezydenta zbliżyła się do Chramu Wasilija Błażennego i obrzuciła go kamieniami i butelkami. Protestujący wykrzykiwali bluźnierstwa i przekleństwa.

    W swoim wieczornym programie Dmitrij Kiselew*1. nalegał, aby zetrzeć Pana Boga na miazgę, zrzucając bombę atomową na Raj, a Władimir Sołowjow powiedział, że nigdy nie lubił Boga, ponieważ nigdy nie spełnił żadnej z jego próśb, w przeciwieństwie do Dieda Moroza . Putin polecił rządowi opracować zestaw stosownych środków i obłożyć Boga sancjami.

    Sankcje zabronią obywatelom odprawiać religijne ceremonie, a noszenie i sprzedaż krzyżyków, łapci i gwizdków zostanie uznane za nielegalne.

    Obywatele w przeważającej większości gorąco poparli antyboskie sankcje. „Jesteśmy gotowi wytrzymać choćby ze dwie sześciolatki  nie wierząc w Boga (pełni funkcje zagranicznego agenta), w naszym kraju nie ma miejsca na piątą kolumnę, Putin robi dobrze, Majdan nie przejdzie!”
    
Igor Ponoczewnyj (ur. 15 października 1967 w Penzie)  W 1971 przeniósł się do Leningradu, obecnego Petersburga, gdzie od dzieciństwa interesował się rysunkiem. Ukończył Sierowską Szkołę Artystyczną w . W 2014 roku,  w dzień po zajęciu Krymu, porodził 7-letniego chłopca o imieniu Alosza Stupin z Reutowa, oskandalizowanego patriotycznymi rysunkami (zmarł 9 lutego 2017).

image

Następnie Ponoczewnyj  zrezygnował z pracy, założył blog i zaczął publikować opowiadania na aktualne tematy: satyra polityczna, miłość i romans, absurdalna fantastyka. Obecnie ukrywa się przed władzami rosyjskimi w San Francisco w USA.


*1. Czołowi telewizyjni propagandyści kremlowscy:

https://avatars.mds.yandex.net/get-zen_doc/1592767/pub_5e5e4c48212e945ed0bbce10_5e5e5d054723c25fd89cb452/scale_1200

https://ponochevny.com/author/
Więcej na livelib.ru:
https://www.livelib.ru/author/952572-igor-ponochevnyj


➡ Źródło: https://publizist.ru/blogs/114853/41071/-
Игорь Поночевный
“Бог – иностранный агент”
16.10.2021


wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka