mikstury bez metki
Bez Tabu! Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Nie po drodze mi z chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością...
8 obserwujących
55 notek
11k odsłon
  205   0

„Wojna naftowa" przeciwko Rosji i Arabii Saudyjskiej.


Interesujące -  obserwować jak wątłe i chwiejne nogi ma rzekoma przyjaźń i sojusz rosyjsko-chiński. Propaganda – propagandą, na pokaz  a życie i interesy – swoją drogą.


Cztery kraje, na czele ze Stanami Zjednoczonymi i Chinami, rozpoczęły „wojnę naftową" przeciwko Rosji i Arabii Saudyjskiej.


Aby obniżyć światowe ceny ropy, rządy Stanów Zjednoczonych, Chin, Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei Południowej i Indii zgodziły się uwolnić " czarne złoto” z ich rezerw.

Sześć krajów jednocześnie dało zielone światło na rozpoczęcie sprzedaży ponad 55 milionów baryłek „czarnego złota" ze swoich rezerw strategicznych na światowym rynku ropy.

Głównym celem jest obniżenie ceny.

Rząd 6 krajów podjął taki krok, natychmiast po tym, jak Rosja i Arabia Saudyjska zignorowały wezwanie do zwiększenia wydobycia ropy, informuje    newsru.co.il.

Prezydent USA Joe Biden nakazał uwolnienie 50 mln baryłek ropy z magazynów, mimo że wcześniej zakazał jej wydobycia z łupków i odwołał budowę nowego rurociągu z Kanady.
Rząd Indii wydał zielone światło na uwolnienie 5 milionów baryłek ropy.
Pozostałe cztery kraje nie podały jeszcze dokładnej ilości ropy, ale eksperci twierdzą, że jest to około 45 mln baryłek.

Rządy 6 krajów zdały sobie sprawę, że trzeba na chwilę zapomnieć o konfrontacji geopolitycznej na tle możliwej inflacji.

Rosja jest bardzo niezadowolona z obecnej sytuacji, ponieważ Moskwa jest zainteresowana wysokimi cenami ropy. Nie ma powodów do radości i rząd Arabii Saudyjskiej, który jest niezadowolony, że ich stosunki ze Stanami Zjednoczonymi tak drastycznie się ochłodziły.  Rijad twierdzi, że Joe Biden jest odpowiedzialny za wzrost ceny „czarnego złota”.

Ponadto w Europie na tle zakażenia koronawirusem, następuje spowolnienie działalności gospodarczej, a na tym tle wzrost wydobycia ropy jest nieuzasadniony. Kraje OPEC poinformowały, że w obliczu uwolnienia  zapasów ropy są one gotowe anulowaćzamówienie na zwiększenie produkcji petrochemicznej na początku 2022 roku.


https://www.dialog.ua/images/news/e5bd9ec4ecb2a37bf8d86e16dda2bc5f.jpg

Wcześniej informowaliśmy, że 17 listopada prezydent USA odbył rozmowę online z prezydentem Xi Jinpingiem.

Obaj doszli do wniosku, że konieczne jest obniżenie światowych cen ropy.

Przypomnijmy, że analitycy są przekonani, że spadek cen ropy nastąpił nie tylko dzięki porozumieniu Bidena i Jinpinga, ale także w kontekście nowego wybuchu epidemii koronawirusa w UE.

 Dmitrij Mironenko
image

"Диалог.UA":    https://www.dialog.ua/business/240870_1637840909
"Четыре страны во главе с США и Китаем пошли "нефтяной войной" против России и СА"
Autor: Dmitrij Mironenko - Дмитрий Мироненко
25.11.2021


wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka