mikstury bez metki
Bez Tabu! Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Nie po drodze mi z chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością...
11 obserwujących
155 notek
54k odsłony
  434   4

Wojny nie będzie. Ponieważ można ją przegrać!

Nie będzie można uzasadnić  takiej inwazji poprzez utworzenie „prawowitego rządu Janukowycza” na terytorium Rosji i zwrócenie się o pomoc w jego imieniu. Taki manewr nie udał się nawet Związkowi Radzieckiemu  w Afganistanie. Tak zdobyte terytoria nie mogą być prawnie przyłączone do Rosji. Skutki społeczne takiej wojny byłyby katastrofalne. "Krymnasz" -  Крымнаш był popularny właśnie dlatego, że odbył się bez ofiar. Wysłanie 100 tysięcy poborowych  pod Bayraktary i amerykańskie drony, oczywiście - przyniesie straty


"Głubinnyj narod" , jak za czasów Afganistanu, wzdrygnie się od  pogrzebów a elita – od zachodnich sankcji,  które zdewaluują nagromadzone łupy .

Ale głównym i najbardziej podstawowym problemem takiej wojny jest to, że jest ona realna i  że można ją przegrać. W zasadzie nie da się przegrać wojny hybrydowej. “Powstała  NowoRosja - świetnie. Okazało się,  tylko ОРДЛО*1.  - no i co, będziemy ten rakowy guz wpychać z powrotem w ciało Ukrainy. Też nieźle.”

Innymi słowy, wszystko co się dzieje, podobnie jak na wiosnę, jest blefem. To wciąż ta sama wojna hybrydowa. To jest wymuszanie  dialogu. To odpowiedź na sankcje. Odpowiedź na projekty rezygnacji z rosyjskiego gazu i ropy. Riposta na umowę zawartą między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą. Riposta na  niechęć Ukrainy do inkorporacji ОРДЛО  na kremlowskich warunkach. To odpowiedź na spadający rating i fiasko prób szantażowania Europy rękami Łukaszenki.

Stany Zjednoczone i Europa mają dwa sposoby zareagowania na ten blef:
Pierwszym jest przestraszenie się i „rozpoczęcie dialogu”.
Drugim zaś, jest dać poznać, że jeśli Kreml rozpocznie wojnę, Ukraina otrzyma pomoc wojskową w zakresie uniemożliwiającym Kremlowi zwycięstwo militarne.*1.  ОРДЛО- Отдельные районы Донецкой и Луганской областейhttps://novayagazeta.ru/articles/2021/11/23/voiny-ne-budet-potomu-chto-ee-mozhno-proigrat
“Войны не будет. Потому что ее можно проиграть”
*Юлия Латынина

26 ноября 2021

*Юлия Леонидовна Латынина-Julija Leonidowna Latynina. Urodziła się 16 czerwca 1966 w Moskwie. Rosyjska dziennikarka, pisarka, prezenterka radiowa i telewizyjna. Doktor nauk filologicznych. Pseudonim-Eugeniusz Klimowicz - Евгений Климович

W 2017 r. opuściła Rosję na skutek pogróżek i spalenia samochodu..


wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia

Dla zainteresowanych, poniżej - uzupełniające rosyjskojęzyczne materiały informacyjne znalezione w ukraińskiej i rosyjskiej sieci internetowej:

“Второй путь Путина. Будет ли война?”
Андрей Зубов
Российский историк и политолог, доктор исторических наук
https://nv.ua/opinion/rossiya-ukraina-budet-li-voyna-putin-poslednie-novosti-50197357.html

“Зеленский рассказал о госперевороте на Украине, который готовили «при участии России»”
“Владимир Зеленский заявил, что 1–2 декабря на Украине готовился государственный переворот. Об этом он заявил в прямом эфире во время пресс-марафона «30 вопросов к президенту Украины».”

https://www.rosbalt.ru/world/2021/11/26/1932865.html


“Госдеп: США рассматривают все варианты действий в ответ на «мощную и необычную» активность России на границе с Украиной”
https://www.rosbalt.ru/world/2021/11/27/1932951.htmlLubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale