mikstury bez metki
Bez Tabu! Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Nie po drodze mi z chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością...
11 obserwujących
161 notek
57k odsłon
  720   2

Przełamanie “Korytarza Suwalskiego” ?

Scenariusz operacji

Nie ulega wątpliwości, że niemożliwe jest przeprowadzenie udanej operacji lokalnej (ograniczającej się do przełamania korytarza), tj. zwycięskiego przemarszu od granicy białoruskiej do obwodu kaliningradzkiego i zdobycia znaczącego przyczółka w tym rejonie.

Nawet ograniczone wtargnięcie wymagałoby – tak czy inaczej - otwarcia kilku frontów (lub stworzenia zagrożeń dla ewentualnych uderzeń) w celu odwrócenia uwagi sił wroga i osiągnięcia przewagi strategicznej na danym kierunku suwalskim.

Mogą to być fronty:

1. Front wschodni, rosyjsko-bałtycki (groźba bezpośredniego uderzenia na państwa bałtyckie);

2. Front północno-zachodni, rosyjsko-polski (uderzenie z Kaliningradu na północne obszary Polski);

3. front białorusko-polski (kierunek Białystok);

4. Front Białorusko-Litewski (kierunek Wilno);

5. Aktywne działania na Morzu Bałtyckim (wsparcie sił lądowych, blokada i ataki na miasta portowe w Polsce, na Litwie, Łotwie, w Estonii i Szwecji).

Dla samych odciągających działań dywersyjnych, wspierających uderzenia, Rosja wraz z Białorusią powinna posiadać zgrupowanie wojskowe o łącznej liczebności ok. 200 000 ludzi.

W razie potrzeby musi ono byś zdolne powstrzymać kontrataki odwetowe Polski i Litwy w Kaliningradzie i na Białorusi. Ponadto armia ukraińska, która będzie w stanie uderzyć na przeciwnika od południa, może aktywnie wspierać w odpieraniu agresji.

Dlatego lokalna operacja Rosji i Białorusi jest skazana na niepowodzenie. W tej sytuacji nie ma potrzeby angażowania sił w ograniczone działania mające na celu zajęcie korytarza suwalskiego przy niejasnych celach i rezultatach.

Oczywiście konflikt ten ma sens jedynie jako część zakrojonej na szeroką skalę wojny w regionie, która obejmie okupację państw bałtyckich i ofensywę w Polsce.

Nie należy również zapominać, że Rosja  musiałaby prowadzić pełnowymiarową wojnę na dwóch ogromnych przestrzeniach - na Ukrainie i w regionie bałtyckim. Rosja nie będzie w stanie wytrzymać drugiej wojny, nawet bardzo małej, tym bardziej, że udział w niej całego bloku NATO jest gwarantowany.


-----------------------------------
image
https://gazetaby.com/post/probit-suvalkskij-koridor-lokalnaya-operaciya-ross/186025/
"Пробить сувалкский коридор: «Локальная операция России и Беларуси обречена на провал» "
 Павел Усов

27.06.2022

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam -bez zmian w treści i formie -
 wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
 ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego
 i pseudonimu autora tłumaczenia
Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale