mikstury bez metki
Bez Tabu! Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Nie po drodze mi z chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością...
11 obserwujących
161 notek
57k odsłon
  163   0

Meta* zamyka rosyjską farmę trolli...
 image

Premier Rosji Władimir Putin (2010) z biznesmenem Jewgienijem Prigożynem. Fot: Alexey Druzhinin/Sputnik/AFP via Getty Images

Meta ogłosiła w czwartek, że zamknęła farmę trolli - własność objętego sankcjami sojusznika Putina. związaną  z rosyjską "Internet Research Agency," która szerzyła dezinformację podczas kampanii wyborczej w USA w 2016 roku.

Duży obraz: Akcja była częścią szerszego programu rozprawienia się  mediach społecznościowych z operacjami cyberszpiegostwa i innymi złymi postaciami wyszczególnionymi w kwartalnym raporcie o zagrożeniach przez właściciela Facebooka i Instagrama.

Meta stwierdziła w raporcie, że wykryła "fizyczną farmę trolli prowadzoną w biurowcu w Petersburgu", znaną jako "Cyber Front Z", w miesiąc po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę, która manipulowała użytkowników na wielu platformach, w tym na Twitterze i LinkedIn, oprócz Facebooka i Instagrama.

    Ben Nimmo, szef globalnej ochrony od zagrożeń w firmie Meta, powiedział w rozmowie z prasą, że Cyber Front Z "prowadził kanał w Telegramie, który namawiał ludzi aby zostawiali prorosyjskie komentarze pod postami w mediach społecznościowych  osób publicznych, dziennikarzy, polityków, celebrytów, takich jak Angelina Jolie i Morgan Freeman", według CBS News.
   

Cyber Front Z został zbanowany z platform Meta w kwietniu,  Meta zamknęła 45 kont na Facebooku i 1,037 kont na Instagramie związanych z grupą, według raportu.


Meta opisała wysiłki Cyber Front Z jako "niezdarne i w dużej mierze nieskuteczne - zdecydowanie nie była to praca 'zespołu klasy A'".

Uwaga: Meta zamknęła również południowoazjatycką grupę szpiegowską o nazwie Bitter APT, która,  zgodnie z raportem. "była zorientowana na mieszkńców Nowej Zelandii, Indii, Pakistanu i Wielkiej Brytanii".

W międzyczasie Meta rozprawiła się również ze "skoordynowanymi akcjami sieciowymi, naruszającymi prawo w Grecji, Indiach i RPA."

----------------------


image
*Meta Platforms, Inc., doing business as Meta and formerly named Facebook, Inc., and TheFacebook, Inc., is an American multinational technology conglomerate based in Menlo Park, California. The company owns Facebook, Instagram, and WhatsApp, among other products and services.  - Wikipedia
Founded: February 2004, Cambridge, Massachusetts, United States
CEO: Mark Zuckerberg (4 Feb 2004–)
Headquarters: Menlo Park, California, United States
CFO: David Wehner
Founders: Mark Zuckerberg, Andrew McCollum, Eduardo Saverin, Dustin Moskovitz, Chris Hughes
Subsidiaries: Novi Financial, Inc., Giphy, WhatsApp, MORE

image
https://www.axios.com/2022/08/05/meta-shuts-down-russian-troll-farm-linked-to-sanctioned-putin-ally
“Meta shuts down Russian troll farm linked to sanctioned Putin ally”
Rebecca Falconer

05.08.2022


wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam - bez zmian w treści i formie -
 wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
 ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego
 i pseudonimu autora tłumaczenia
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie