mikstury bez metki
Bez Tabu! Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Nie po drodze mi z chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością...
11 obserwujących
155 notek
54k odsłony
  159   0

Putinowska “pokazucha” dętych orkiestr...
Dobiega już końca  … miesiąc haniebnej rosyjskiej napaści na Ukrainę.  W tym czasie broniąc niepodległości  Armia Ukraińska wyekspediowała z Ukrainy do krainy “wiecznych blitzkrieg'ów” kilkadziesiąt tysięcy wrogów. I wiele wskazuje na daremność ziszczenia kolejnej modyfikacji putinowskich planów podboju. Zwłaszcza wobec nasilającej się  pomocy w sprzęcie, szkoleniu i dostępie do  informacji wywiadowczych  -  udzielanej Ukrainie przez Zachód i widocznemu wyczerpywaniu impetu najeźdźców wskutek utraty siły żywej i wyposażenia, oczywiście nie bez erozyjnego wpływu na nastroje społeczne w Rosji, podkopujące pozycję Putina. Toteż nie dziwi  tradycyjny, wzorem “wiosek potiomkinowskich” zabieg  “putinowskiej pokazuchy” -projekcji  rzekomej militarnej mocy,  w tym samym czasie gdy na pole walki ściąga muzealne zarrdzewiałe zabytki, pozostałe w arsenałach w spadku po ZSRR.
Inaczej zaś być nie może w rezultacie trójdekadowej  już atrofii przemysłowej w Rosji redukującej realne możliwości rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego.  Za anegdotyczne już przykłady niech posłużą czołg “Armata” i  myśliwiec 5 generacji PAK. Co innego bowiem wzorcowe egzemplarze a co innego linie produkcyjne a jeszcze co innego propaganda- “mami ogłupia ,straszy” - wyciągająca   jak królika z cylindra, kolejne “fakty medialne”.

P.S.Gdyby ktoś był przekonany że jak cenzura, to tylko w Rosji lub  wChianch , spieszę  wyjaśnić, ze na tzw. Zachodzie - ma się równie dobrze, co demonstruję na przykładzie uniemożliwionego  dostępu – za pośrednictwem Yandex’a – do strony:
МЕЖДУНАРОДНЫЙ ФОРУМ «AРМИЯ-2022»...rusarmyexpo.ru›army2022
Международный военно-технический форум «Армия-2022», 15-21 августа. ... Даты проведения: 15-21 августа 2022 года.

"Secure Connection Failed
An error occurred during a connection to www.rusarmyexpo.ru.
The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.
    Please contact the website owners to inform them of this problem."
(bezmetki)


                                         *   *   *

"bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła"


Prezydent Rosji Władimir Putin w poniedziałek (15 sierpnia), zachwalał systemy broni “nowej ery”, które według niego "wyprzedzają o dziesięciolecia  zagraniczne odpowiedniki", podczas gdy jego naród jednocześnie staje w obliczu trudniejszego niż się spodziewano wyzwania ze strony sił ukraińskich.
image
Komentarze Putina pojawiły się w momencie, kiedy funkcjonariusze stwiedzają, że podczas inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego, od 70 000 do 80 000 rosyjskich żołnierzy zostało zabitych lub rannych .

Podczas gdy Rosja nadal traci nie tylko żołnierzy, ale i artylerię, Putin przedstawia optymistyczną perspektywę z rosyjskimi sojusznikami w Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce, z którymi   mają "historycznie mocne, przyjazne i prawdziwie godne zaufania stosunki" i  którzy są zaopatrywani w "najnowocześniejszą broń - od broni strzeleckiej po pojazdy opancerzone i artylerię, lotnictwo bojowe i drony"- stosownie do angielskiego tłumaczenia jego uwag.

"Mówimy o wysoce precyzyjnej broni i robotyce, systemach walki opartych na nowych zasadach fizycznych" - powiedział Putin. "Wiele z nich wyprzedza o lata, a może nawet o dekady  zagraniczne odpowiedniki i znacznie przewyższa je pod względem właściwości taktycznych i technicznych".

Putin wygłosił powyższe uwagi podczas otwarcia Międzynarodowego Forum Wojskowo-Technicznego Armia-2022 oraz Międzynarodowych Igrzysk Armii 2022 w Moskwie. W Forum ma uczestniczyć około 1.500 rosyjskich przedsiębiorstw przemysłu obronnego prezentujących ponad 28.000 nowoczesnych próbek produktów wojskowych i podwójnego zastosowania.

Jego uwagi pojawiły się po doniesieniach waszyngtońskiego Institute for the Study of War, stwierdzających, że rosyjscy żołnierze-ochotnicy rzekomo nie są opłacani ani odpowiednio karmieni, jak również nie otrzymali obiecanych im wcześniej świadczeń za udział .image
https://www.newsweek.com/vladimir-putin-brags-russian-new-weapons-decades-ahead-other-countries-1733754
“Putin Brags New Weapons Are 'Decades' Ahead of Rest of the World's”
Nick Mordowanec
wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam - bez zmian w treści i formie -
 wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
 ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego
 i pseudonimu autora tłumaczeniaLubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale