0 obserwujących
5 notek
1237 odsłon
  265   0

Telefonia VoIP oraz dyski NAS

VoIP (Voice over Internet Protocol) jest to wykonywanie połączeń telefonicznych poprzez łącze internetowe. Dzieje się tak, ponieważ głos jest przetwarzany tak aby można go było przesłać go przez internet.W odróżnieniu od standardowej telekomunikacji jakość połączeń jest zależna od szybkości naszego łącza.

ZALETY:

Jedną z zalet VoIP jest niskie koszty usługi. Rozmowy są bardzo tanie dla przykładu koszt wykonywania połączeń na terenie kraju to zaledwie kilka groszy a połączenia w zasięgu jednej sieci są całkowicie darmowe. Dzięki temu że płacimy jedynie za same połączenia a nie za abonament jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić

Kolejną zaletą VoIP jest niezależność od operatorów. Gdyż aby korzystać z VoIP nie musimy wykupywać żadnego abonamentu, ponieważ płacimy za same połączenia.

Dużą zaletą jest też to że do korzystania z VoIP potrzebujemy wyłącznie urządzenia z odpowiednim oprogramowaniem i dostęp do internetu. Umożliwia to pełną mobilność urzytkownika.

W ramach telefonii internetowej można wykupić nie tylko lokalne numery telefonu, ale również zagraniczne, czy z innego województwa. Jeśli firma ma ogólnopolski czy też ogólnoświatowy zasięg działania, dla różnych regionów i krajów może posiadać różne numery telefonów

Wraz z zainstalowaniem telefonii internetowej otrzymujemy dostęp do wirtualnej centali która pozwala na łatwe zarządzanie połączeniami.

W JAKI SPOSÓB DZIAŁA VOIP:

Telefonia internetowa to technologia oparta na wykonywaniu połączeń głosowych za pośrednictwem protokołu internetowego, w którym dane przesyłane są zgodnie z normą IP. Dane głosowe przesyłane są za pośrednictwem Internetu w taki sam sposób, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych plików i danych.

Dyski sieciowe (NAS - Network-Attached Storage) jest to urządzenie pamięci masowej podłączonej do sieci które pełni role magazynu plików który jest podłączony bezpośrednio do domowej lub firmowej sieci a nie do konkretnego komputera.

ZALETY:

Niedrogi dostęp do dużej ilości danych. 1 TB w usłudze Dropbox kosztuje rocznie około 400 złotych na jedno konto, a wymaga przecież dysków, które pomieszczą tyle samo danych w laptopie czy w komputerze stacjonarnym.

Dysk sieciowy to nie tylko dysk. Nowoczesne NAS-y to tak naprawdę wielofunkcyjne serwery pracujące pod kontrolą własnego systemu operacyjnego, które mogą wykonywać zdecydowanie więcej rzeczy niż tylko przechowywanie czy synchronizowanie danych.

Dostęp ze wszystkich urządzeń w sieci domowej. NAS-y nie są wybredne i udostępniają dane każdemu, kto się do nich podłączy. Bez problemu będą działały z komputerami z systemami Linux, Unix, Windows, OS X, smartfonami i tabletami, a nawet telewizorami.

Dostęp do danych za pomocą aplikacji mobilnych. Można zainstalować na smartfonie lub tablecie darmowe menedżery plików i zdjęć, odtwarzacze filmów i muzyki oraz menadżery kamer monitornigu.


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie