The Blue Light of Rigel
Prawda i Służba Innym
5 obserwujących
95 notek
17k odsłon
  108   0

Weekend i ziemnioki ;-P

Tym razem chciałbym odnieść się do diety. Uważam, że dieta jest ważna, chciałbym ją poprawiać. Dieta nie ma nic wspólnego z rozwojem duchowym jako takim, w takim sensie, że zmiana diety nie wpływa bezpośrednio na zwiększenie wiedzy/bycia, natomiast, w kwestii diety jest kilka rzeczy, które możemy odnieść do Służby Innym i które warto wziąć pod uwagę i zrealizować.

Służba Innym łączy się z takim stosunkiem do rzeczywistości, który pozwala na pozostanie w zgodzie z Naturą, w równowadze z Inteligentnym Projektem. Według Natury/Projektu każdy z nas ma zdefiniowany sposób właściwego odżywiania się, który jeśli respektujemy, poznajemy i realizujemy, respektujemy tym również Naturę/Projekt.

Dominującą kuchnią, w mojej kuchni jest Kuchnia Polska. Ważną częścią naszej (polskiej) kuchni jest ZIEMNIAK. Zjadłem dużo ziemniaków, w życiu, mam je również dziś na obiad, który właśnie jem. Jem pieczonego kurczaka - z ziemniakami oczywiście. W całym moim życiu, odkąd pamiętam, jadłem ziemniaki. Ziemniak towarzyszy mi całe życie.

Choć każdego ziemniaka zjedzonego w życiu zamieniłbym na kabanosa, to mimo wszystko jestem dumny, z każdego którego zjadłem. To jedno z pierwszych warzyw, jakie poznałem i pewnie spotkam się z ziemniakiem jeszcze nie raz. Kiedy zabraknie mięsnych delicji, to pewnie ziemniak uratuje mi życie. Jestem dumny ze wszystkich ziemniaków, na tym świecie, które uratowały, ratują i mam nadzieję, uratują jeszcze miliony ludzkich istnień.

Lepszy byłby świat, inaczej rozwiązany, bez agrokultury, skupiony na jedzeniu zwierząt, które jadłyby ziemniaki. Cóż, mogłoby tak być, niestety zamiast tego będziemy mieli koniec świata. Ciekawe czy ziemniak przetrwa.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale