The Blue Light of Rigel
Prawda i Służba Innym
4 obserwujących
116 notek
20k odsłon
  66   0

Praktyczna Praca nad Sobą: Prawo Równowagi (3/3)

A z kolei w świecie materialnym możemy jedynie zadziałać w POŚREDNI sposób. Moce kreowania swojej własnej rzeczywistości są nam dostępne do zmiany rzeczywistości w pośredni sposób. Nadal możemy programować swoją przyszłość tworząc w ten sposób nową rzeczywistość dla nas. Tylko, że dzieje się to w pośredni sposób. Dzieje się to przez to, że to co dajemy, to do nas wraca, tak jak dotychczas było to opisywane przeze mnie w poprzednich częściach tej serii. „Sygnał” o zmianie rzeczywistości jest emitowany przez indywidualną świadomość umieszczoną w materialnym ciele zajmującym materialną rzeczywistość; sygnał następnie trafia do wyższych Gęstości gdzie jest przetwarzany, aby następnie na tej podstawie wykreować rzeczywistość, w której ta świadomość będzie dalej brała udział.

Dobrze, myślę, że w ostatniej części z tej serii podsumuję te najważniejsze rzeczy istotne dla tworzenia własnej rzeczywistości. Generalnie temat w żaden sposób nie pozostaje zamknięty i można by było go rozszerzać i pogłębiać (tak jak z większością rzeczy), dlatego trzeba się na coś zdecydować. Na koniec ode mnie trzy punkty, które podkreślają te najważniejsze rzeczy związane z tworzenie własnej rzeczywistości, które zawsze warto brać pod uwagę:

1. Wszyscy posiadamy moc tworzenia, do której dostęp oraz w ogóle zdawanie sobie sprawy z istnienia tych mocy oraz możliwości w jej użyciu rośnie wraz z poziomem Gęstości, na której rezydujemy.

2. Życie bardzo często jest nazywane Kreacją. Wszystko to co jest, jest efektem jakiegoś twórczego procesu, który to wszystko zapoczątkował. Dodatkowo, proces tworzenia nigdy nie jest zakończony. W związku z tym musimy pamiętać o tym, że cały czas jesteśmy zobowiązani do tego by być twórczymi, kreatywnymi, pracującymi nad czymś, być aktywnymi, dzielić się z innymi. Jeśli tego nam brakuje, to tak naprawdę nasza egzystencja przestaje mieć uzasadnienie. Kreatywność jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu.

3. W życiu możemy tworzyć wyłącznie swoją własną rzeczywistość. Tworzenie rzeczywistości dla innych nosi w sobie znamię naruszenia wolnej woli innych oraz wyręczania ich z ich własnej pracy w kreowaniu. Żyjemy wyłącznie dla siebie i to "dla siebie" możemy Służyć Sobie lub "dla siebie" Służyć Innym, jak i tworzyć rzeczywistość w tych dwóch zakresach.

Jeśli tworzymy swoją rzeczywistość na przykład w Służbie Innym, na przykład przez pisanie i dzielenie się tym w Internecie, to inni ludzi stają się świadkami tego, co żeśmy opublikowali. Jeśli piszemy coś żeby na kogoś w jakiś sposób wpłynąć, to to już nie jest Służba Innym, jeśli piszemy żeby coś stało się ogólnie dostępne to wtedy jest to Służba Innym. Każdy z nas jest w swojej własnej rzeczywistości, w której każdy kto nie jest nami samymi, jest gościem w tej naszej rzeczywistości. Zwracajmy uwagę na to jak traktujemy naszych gości, w naszej rzeczywistości. Z kolei jeśli wchodzimy z kimś w interakcje, to automatycznie stajemy się gościem w cudzej rzeczywistości. Ta rzeczywistość nie jest nasza jesteśmy tylko w gościach, a więc jak byśmy byli w gości trzeba się zachowywać.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz do zrozumienia, którą możemy wykorzystać na rzecz swojego własnego rozwoju. Nigdy nie musimy, a nawet nie powinniśmy stawać się zakładnikami cudzej rzeczywistości. Może się zdarzyć, że będziecie przeżywać coś co się dzieje na świecie lub coś co rozgrywa się w interakcji między wami a innymi w waszym otoczeniu.

Ważne jest, aby potrafić się odciąć od niepotrzebnych wpływów, po prostu obrócić się na pięcie i pójść w swoją stronę. Odciąć się od tego, co się dzieje, odciąć się od ludzi którzy ograniczają i po prostu zapytać się jaką rzeczywistość chciałoby się widzieć dla siebie i zacząć ją kreować – zacząć dawać to co samemu chciałoby się dostać od życia.

W naszej rzeczywistości sporo jest aktywności, w której ci którzy są w gości w naszej rzeczywistości, będą starać się na nas wpłynąć i nas kontrolować lub po prostu odwracać naszą uwagę; zamiast skupiać się tworzeniu własnej rzeczywistości będziemy się "zajmować" innymi (właściwie oni będą zajmować niepotrzebnie miejsce w naszych głowach); taka już jest rzeczywistość Służby Sobie i trzeba być czujnym.

Tak swoją drogą. Wczoraj napisałem kilka komentarzy na innych blogach (na Salon24) pod notatkami, które mnie zainteresowały, ponieważ uznałem, że przydałoby się spędzać czas na Salonie odwiedzając też innych. Zastanawiałem się właśnie nad tym, jak mogę to połączyć z tworzeniem własnej rzeczywistości. Oczywiście już w jakiś sposób stwarzam swoją rzeczywistość, ponieważ mogę liczyć się z tym, że kiedyś ktoś wejdzie na mój blog zostawiając komentarz w podobnym tonie do tego jakie były moje komentarze.

Co mógłbym zrobić jeszcze? Jak jeszcze mogę kreować swoją własną rzeczywistość w Służbie Innym? Pomyślałem sobie coś takiego. Następnym razem jak będę na cudzym blogu (a więc też będę gościem w cudzej rzeczywistości) postaram się zadać z czystej ciekawości pytanie. Oprócz tego, że jako gość w cudzej rzeczywistości daję gospodarzowi tej rzeczywistości potencjalną okazję do podjęcia się interakcji w Służbie Innym - autor bloga (jako i gospodarz swojej własnej rzeczywistości) jeśli podejmie się odpowiedzi na pytanie, w celu przekazania odpowiedzi z nastawienie na przekazanie prawdy, otwiera w ten sposób relacje między nami o dynamice Służenia Innym.

W taki też oto sposób tworzę własną rzeczywistość, ponieważ mogę liczyć się z tym, że w pewnym momencie w moim życiu, pojawi się ktoś kto zada szczere pytanie na moim blogu lub zapyta się mnie o coś w realu, dając mi z kolei okazję do z formułowania jakiejś odpowiedzi zawierającej prawdę, a w ten sposób również sposobność do wzięcia przeze mnie udziału w sytuacji o dynamice Służenia Innym przez odpowiedź na zadane pytanie. Jest to sposób na stymulację siebie i innych w Służbie Innym.

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale