The Blue Light of Rigel
Prawda i Służba Innym
4 obserwujących
115 notek
20k odsłon
  97   0

Mój aforyzm o miłości inspirowany kreatywnością innych

Dziś 27.05.2022 wszedłem na sott.net, aby spojrzeć na to co się tam pojawiło od mojej ostatniej wizyty i moją uwagę przykuł "cytat dnia."

"What is truth anyway? The truth is the essence of something, its natural state, something as it really is. It is really a quest for love, because to truly love something we must know it for what it really is. Perhaps we can sense in an unconscious way that there is a deeper truth to everything and everyone, and we are led to search for the truth about it, so that we can truly love it for what it really is." ~Joe Quinn

Szczerze mi się spodobał (podoba mi się przedstawienie miłości jako stanu gloryfikacji dla prawdy). Może coś bym w nim zmienił, może skrytykował. Jednak zamiast tego, pozwoliłem, aby zmotywowało mnie to do stworzenia mojego własnego aforyzmu, w którym ująłbym kwestię miłości, prawdy i relacji między nimi. Widać w nim wyraźne inspiracje powyższym cytatem. Mimo wszystko jest inny. Wynik poniżej. Tekst napisałem pierwotnie po angielsku, ponieważ raz, że, inspirowałem się cytatem Joe Quinn'a, a dwa uważam, że po angielsku lepiej brzmi po prostu:

What is love? The love is the essence of every being, its natural state, to be as it really is to be. To love others is to be connected with The One in its process of releasing the truth hidden in its infinity and indeterminacy. It is really a quest for truth, to discern what The One is consists of, and creative way to share about those discoveries with others. To love is to reveal gratuitously the truth about all Creation. To know the truth is to open up to the love of all Creation by manifest acceptance to all of what it constitute itself. ~ Kamil K

Znajdzie się też wersja Polska: Czym jest miłość? Miłość jest esencją każdego bytu, jego naturalnym stanem, byciem takim, jakim jest naprawdę. Kochać innych to być połączonym z Jednią w jej procesie uwalniania prawdy ukrytej w jej nieskończoności i nieokreśloności. Jest to tak naprawdę poszukiwanie prawdy, rozeznawanie, z czego składa się Jednia, i twórcze dzielenie się tymi odkryciami z innymi. Kochać to bezinteresownie ujawniać prawdę o całym Stworzeniu. Poznawać prawdę to otwierać się na miłość całego Stworzenia poprzez jawną akceptację tego, czym ono samo jest.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale