The Blue Light of Rigel
Prawda i Służba Innym
4 obserwujących
121 notek
21k odsłon
  247   1

Zatrucie Odry - co jest powodem?

Właśnie wróciłem z odwiedzin u mojego przyjaciela i jego żony. Z jednej z naszych rozmów o tym co tam w świecie, mówili mi o tym, jak doszła do nich opinia jednego z profesorów chemii w naszym kraju, o tym co jest prawdopodobnym skażeniem Odry.

Zabrzmiało to dla mnie na tyle sensownie, że postanowiłem, że się tym teraz podzielę. Mianowicie opinią tego profesora jest to, że ZAWARTOŚCIĄ SKAŻENIA ODRY SĄ PIERWIASTKI NATURALNIE LEŻĄCE POD ZIEMIĄ, a przedostają się one do rzek w wyniku prac kopalnianych; wręcz są regularnie uwalniane, w procesie pozbywania się zanieczyszczeń, dla możliwości dalszej ekspansji kopalń.

Taki proceder trwa od dawna i jest on akceptowalny i niestety jesteśmy też do tego zmuszeni, jeśli kopalnie mają działać. Z tym, że zanieczyszczenia, którą są uwalniane, są uwalniane w takich ilościach, że ulegają one na tyle dużemu rozwodnieniu, że koncentracja tych niebezpiecznych pierwiastków na litr czy tam jakąś większą objętość, powiedzmy, metr sześcienny, jest znikoma, lub nie odnotowuje się danych pierwiastków wcale.

A więc wnioskując, dlaczego tym razem doszło do tak olbrzymiego zanieczyszczenia... Weźmy sobie najpierw źródło zanieczyszczeń, a będą to kopalnie umiejscowione w południowo zachodniej części Polski, w pobliżu Odry rzecz jasna. A teraz zanieczyszczenia, cóż, taka ilość zanieczyszczeń nie jest w stanie wypłynąć w 1 dzień, to musi się dziać przez jakiś dłuższy okres czasu i nie da się tego nie zauważyć, nie da się tego zrobić przez przypadek. KTOŚ KTO TO ZROBIŁ KONTROLUJE JEDNĄ LUB WIELE KOPALŃ I KONSEKWENTNIE UWALNIAŁ ZANIECZYSZCZENIA PRZEZ DŁUŻSZY OKRES CZASU MAJĄC NA TO PRZYZWOLENIE.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale