138 obserwujących
167 notek
1300k odsłon
  15829   0

Donald Trump , Goldman Sachs, Jerozolima i z Nowogródka babcia zięcia.

- pan Jared Corey Kushner, syn dewelopera Charlesa Kushnera , bratanek Murray’a Kushnera również dewelopera, współwłaściciel wraz z ojcem firmy Kushner Properties w Nowym Jorku  a w tym takich ciekawych budynków jak Pack Building na Lafayette Street 295 i budynek na 666 Fifth Avenue, zakupiony w 2007 roku za 1,8 mld USD. Pan Jared miał w wówczas 26 lat. W roku 2011 zakupił połowę firmy Vornado Realty Trust, która to firma znana jest z tego, że przegrała przetarg z Port Authority na leasing World Trade Center z panem Larry Silversteinem.

Prywatnie pan Jared Kushner jest mężem pani Ivanki Trump, w swoim czasie jednej z najbardziej atrakcyjnych partii w najwyższych sferach miliarderskich Nowego Jorku. Panna Ivanka Trump odziedziczyła wielką urodę i inteligencję po rodzicach i otrzymała najstaranniejsze wykształcenie w ekskluzywnych szkołach takich jak Chapin School dla dziewcząt z najlepszych rodzin z Nowej Anglii – szczycącej się godłem w postaci koła, którym łamano świętą Katarzynę Aleksandryjską oraz Choate School , jeszcze bardziej ekskluzywną, jeśli to możliwe (ukończył ją John F. Kennedy, Jamie Lee Curtis, Michael Douglas).  Następnie ta piękna i mądra panienka ukończyła znakomicie Georgetown University i University of Pennsylwania i ruszyła na podbój świata. Założyła własne firmy modowe i mając 1,8 m wzrostu oczywiście pokazywała się jako modelka.
Startowali do niej ambitni młodzieńcy ze sfer finansowo brokerskich tacy jak Greg Hersh z Solomon Bros oraz Bearn Sterns a w latach 2001-2005 „chodziła” z panem Jamesem „Bingo” Gubelmanem aspirującym do roli reżysera filmowego. Obaj jednak nie dorastali pannie Ivance (dosłownie) do połowy głowy i zostali potraktowani odmownie.
W 2009 r. panna Ivanka poznała pana Jareda Kushnera, który posiadał zarówno sukcesy biznesowe w deweloperce jak również był słusznego wzrostu. Z miłości do narzeczonego konwertowała z jakiejś odmiany protestantyzmu (prezbiterianizm?) na judaizm, nauczyła się koszernej kuchni i urodziła troje dzieci. Przyjęła hebrajskie imię Yael i pielgrzymowała do grobu Oel – słynnych dwóch  rabinów  Chabad-Lubawitch .

Z okazji kampanii wyborczej Donalda Trumpa prasa zaczęła pisać o „partyzanckich korzeniach zięcia”. Historia dziadków pana Jareda ze strony ojca pojawiła się również w prasie brytyjskiej, amerykańskiej i w Der Onecie.

Oto w roku 1923 w starożytnym polskim miasteczku Nowogródek w rodzinie właściciela warsztatu/sklepu skórzanego a może kapelusznika pana Zejdela/Seidla lub Nachuma Kusznera i Hindy Kusznerowej z domu Bloch urodziła się córka Raja/Rachela (?)  jako drugie z czworga dzieci. Sklep miał być położony w rynku. W owym czasie w Nowogródku żyło około 12 tysięcy mieszkańców, w tym ok. 6 tysięcy Żydów. Kiedy III Rzesza Niemiecka i ZSRR napadły na Polskę, do Nowogródka wkroczyła Armia Czerwona i wedle opowieści pani Rae Kushner, wszystkie sklepy i firmy zostały skonfiskowane i było bardzo głodno ale i tak lepiej niż „na zachodzie”.

Niemcy weszli do miasta 28 czerwca 1941 r. a pierwsze rozstrzelanie Żydów miało miejsce 6 lipca 1941 r. –około 150 osób. W dniu 26 lipca 1941 r. Niemcy rozstrzelali „on the spot” – 52 Żydów puszczając z płyt Straussa. Pierwsza egzekucja masowa miała miejsce 6 grudnia 1941 r., kiedy wyselekcjonowano 5.100 Żydów i Niemcy dokonali masowych rozstrzeliwań przy asyście policji litewskiej i białoruskiej. Działo się to w Skrzydlewie. Getto w Nowogródku zostało formalnie utworzone 10 grudnia 1941 r. a w 1942 r. na jego terenie działały  warsztaty pracujące na rzecz Wehrmachtu. W dniu 7 lipca 1942 r. dokonana została masowa egzekucja Żydów , z których znaczna część została zwieziona z okolicznych miejscowości. Szacuje się liczbę zabitych na ok. 4000 osób. Dowodził nią Niemiec z Estonii niejaki Waldemar Amelung, który po wojnie zniknął.  W jednej z ostatnich egzekucji rozstrzelana została matka i starsza siostra Racheli Kuszner.

 Wedle relacji pani Racheli w tych warunkach kilkuset Żydów postanowiło uciekać z Getta z zamiarem ukrycia się w okolicznych lasach. W tym celu wykopali na głębokości jednego metra tunel o długości 200 metrów i 26 września 1943 r. ok. 300 osób kolejno przeszło przez tunel poza Getto. Natychmiast zarządzona została obława i w jej wyniku przeżyło ucieczkę  tylko ok. 170 osób. Ucieczki nie przeżył Brat pani Raji – Chania/Chanon Kuszner. Ojciec i dwie córki, ukrywali się we wsiach i  przedostali się do Puszczy Nalibockiej , gdzie już urzędował słynny oddział braci Bielskich. Wedle opowieści starszy pan Seidl/Nachum (?) miał w obozie naprawiać różne rzeczy a dziewczęta stały na straży lub gotowały. Tak różowo chyba nie było ale to zupełnie inna historia.
 

Lubię to! Skomentuj162 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale