bravo02 bravo02
128
BLOG

Iga show

bravo02 bravo02 Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 2

" nie trudno jest wygrać mecz, trudniej jest podnieść się po upadku"

" nie ważne jak ktoś zaczyna, ważniejsze jest jak się kończy"

Tak można scharakteryzować mecz Igi Świątek z Osaką w Paryżu. Pewno znalazło by się jeszcze parę podobnych porzekadeł, ale te wystarczą.

O francuskich kibicach można powiedzieć że mają żal do Igi, że ogrywa ich ulubieńców. To mało powiedziane bo oni nie chcą umierać za Gdańsk, będą umierać za Paryż. Polityka wchodzi zabłoconymi butami w świat tenisa, no bo dlaczego żabojady tak nie lubią Świątek? miłą skromną, dziewczynę? Chyba tylko dlatego ze Iga jest Polką, a oni nie lubią Polski, chyba tylko ze wzglądów historycznych bo Polska stoi na drodze. Niech sobie każdy sam dopowie na czyjej drodze stoi Polska.

Można powiedzieć że Osaka przegrała na własne życzenie, już była w ogródku, już się witała z gąską, a tu zonk, i miło było popatrzeć jak z jej buzi zniknął drwiący uśmiech, jak jej sztab się uciszył, gdy w końcówce 3 seta Osaka zaczęła przegrywać wygrany mecz.

Piszą że to był mecz na wysokim poziomie, godnym finału. Nie powiedział bym, był to mecze o wysokiej dramaturgii. Coś takiego jak z Sabalenką w Madrycie. Iga popełniała zbyt dużo prostych błędów, bardzo źle serwowała, miała przestoje jak w meczach które bezapelacyjnie przegrała, ale podniosła się po upadku i wygrała.

Brawo.

bravo02
O mnie bravo02

Hmm...

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport