Brun
Brun brun brun
8 obserwujących
82 notki
40k odsłon
1003 odsłony

Co z tą Skandynawią?

Wykop Skomentuj16

Norweski rząd wydala w trybie przyspieszonym polskiego konsula, za działalność konsularną czyli za objęcie skuteczną ochroną prawną polskich obywateli. Konsul Generalny Polski w Królestwie Norwegii, pan Sławomir Kowalski, działając zgodnie z literą i w granicach prawa był nadzwyczaj skuteczny. Dla rządu norweskiego najwyraźniej zbyt skuteczny, wydaje się, że ochrona interesu Polaków na terenie Norwegii nie jest w interesie rządu tego kraju. Skandynawski kraj nie chce na swoim terytorium, prawego i uczciwego Polaka, z drugiej strony inny skandynawski kraj ze wszystkich swoich prawniczych sił zapiera się przed wydaleniem innego obywatela Polski,  oskarżanego o szereg zbrodni, w tym zbrodni wielokrotnego zabójstwa. Człowieka, za którym Polski Sąd wystawił europejski nakaz aresztowania.

W początkach lutego Sąd Rejonowy w Goeteborgu omówił wydania do Polski, ściganego za zbrodnie przeciw ludzkości, Stefana Michnika, stalinowskiego "sędziego", oskarżanego przez pion prokuratorski IPN o wydawanie nieprawnych i bestialskich wyroków śmierci na żołnierzy polskiego podziemia, w tym na kuriera II Korpusu Polskiego i szeregu innych osób zaangażowanych w działalność na rzecz niepodległej Polski.

Szwedzka prokurator nie przeprowadziła żadnego śledztwa na temat stawianych Stefanowi Michnikowi zarzutów, nie zawiadomiła go nawet o grożącej mu ewentualnie deportacji, uznała, że wniosek o deportację Stefana Michnika do Polski, z dnia 10 stycznia 2019 roku jest bezpodstawny. 

Sąd, na krótkiej rozprawie, niejawnej i bez udziału stron, podzielił ten pogląd i postanowił jak w sentencji.

Ot, taka to ta skandynawska sprawiedliwość.

Pełną gembom europejska.


za onet.pl

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/szwedzki-sad-nie-wyrazil-zgody-na-wydanie-stefana-michnika/nljhd7p

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka