Blog
Brun
Brun
6 obserwujących 39 notek 19733 odsłony
Brun, 12 lutego 2019 r.

Co z tą Skandynawią?

955 16 0 A A A

Norweski rząd wydala w trybie przyspieszonym polskiego konsula, za działalność konsularną czyli za objęcie skuteczną ochroną prawną polskich obywateli. Konsul Generalny Polski w Królestwie Norwegii, pan Sławomir Kowalski, działając zgodnie z literą i w granicach prawa był nadzwyczaj skuteczny. Dla rządu norweskiego najwyraźniej zbyt skuteczny, wydaje się, że ochrona interesu Polaków na terenie Norwegii nie jest w interesie rządu tego kraju. Skandynawski kraj nie chce na swoim terytorium, prawego i uczciwego Polaka, z drugiej strony inny skandynawski kraj ze wszystkich swoich prawniczych sił zapiera się przed wydaleniem innego obywatela Polski,  oskarżanego o szereg zbrodni, w tym zbrodni wielokrotnego zabójstwa. Człowieka, za którym Polski Sąd wystawił europejski nakaz aresztowania.

W początkach lutego Sąd Rejonowy w Goeteborgu omówił wydania do Polski, ściganego za zbrodnie przeciw ludzkości, Stefana Michnika, stalinowskiego "sędziego", oskarżanego przez pion prokuratorski IPN o wydawanie nieprawnych i bestialskich wyroków śmierci na żołnierzy polskiego podziemia, w tym na kuriera II Korpusu Polskiego i szeregu innych osób zaangażowanych w działalność na rzecz niepodległej Polski.

Szwedzka prokurator nie przeprowadziła żadnego śledztwa na temat stawianych Stefanowi Michnikowi zarzutów, nie zawiadomiła go nawet o grożącej mu ewentualnie deportacji, uznała, że wniosek o deportację Stefana Michnika do Polski, z dnia 10 stycznia 2019 roku jest bezpodstawny. 

Sąd, na krótkiej rozprawie, niejawnej i bez udziału stron, podzielił ten pogląd i postanowił jak w sentencji.

Ot, taka to ta skandynawska sprawiedliwość.

Pełną gembom europejska.


za onet.pl

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/szwedzki-sad-nie-wyrazil-zgody-na-wydanie-stefana-michnika/nljhd7p

Opublikowano: 12.02.2019 15:21.
Autor: Brun
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @GenekX  Pan nawet nie stał obok Narodu Polskiego i g... pan o nim wiesz.
  • @Piotr Kaim Najlepsze pozdrowienia od ministra Nowaka, tego od zegarków;...
  • @marek.w  Lud Prezesa panicznie boi sie, że Tusk wróci do polityki polskiej....

Tematy w dziale Polityka