Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 13 lipca 2017 r.

Skazani za blokowanie Wawelu


             7 osób oskarżonych o zakłócanie porządku pod Wawelem i próby zatrzymania kolumny rządowych samochodów 18 grudnia 2016 roku zostało ukaranych grzywnami.


              Stało się to w czasie kolejnej miesięcznicy pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich, kiedy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wraz z innymi politykami wjeżdżał na wzgórze wawelskie, a część protestujących przeciw niemu uczestników demonstracji usiłowała zablokować mu drogę.


             Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście nałożył na oskarżonych kary od 300 do 500 złotych grzywny i obciążył ich kosztami postępowania. Wyrok jest nieprawomocny, część skazanych już zapowiedziała odwołanie.


             Protesty pod Wawelem odbywają się w każdą miesięcznicę pogrzebu prezydenckiej pary od grudnia ubiegłego roku pod hasłem „Stop upartyjnianiu Wawelu”. Równie licznie zjawiają się 18. dnia każdego miesiąca zwolennicy obecnego rządu. Obie grupy skutecznie rozdziela policja.


 


Opublikowano: 13.07.2017 13:25. Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 11:04.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale