Blog
Protestujemy przeciw zmianie Dyrektora Centrum Polonii
Centrum-Polonii-protestujemy
Centrum-Polonii-protestujemy Protestujemy przeciwko pozbawieniu dr.Ciesielczyka stanowiska Dyrektora Centrum Polonii
0 obserwujących 1 notka 3847 odsłon
Centrum-Polonii-protestujemy, 31 marca 2011 r.

Skandaliczna decyzja Zarządu Powiatu Dąbrowskiego

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego, pod przewodnictwem Tadeusza Kwiatkowskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego, doprowadził do pozbawienia dr. Marka Ciesielczyka stanowiska Dyrektora Centrum Polonii, nie przedłużając  z nim umowy o pracę,  mimo pozytywnej opinii Rady Programowej Centrum Polonii nt. dotychczasowej działalności dr.Ciesielczyka oraz planów działania na ten rok.

Informacje na temat 1,5-rocznej działalności  Centrum Polonii - patrz: poniżej.

Przedstawiamy tutaj pierwsze protesty Polonii oraz mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego przeciwko tej skandalicznej decyzji władz Powiatu Dąbrowskiego. W najbliższej przyszłości będziemy tutaj publikować dalsze listy protestacyjne w tej sprawie.

Jeśli chcesz i Ty zaprotestować przeciw  pozbyciu się Dyrektora Centrum Polonii, dr. Marka Ciesielczyka, prześlij swój list protestacyjny na adres:

centrum.polonii.protestujemy@gmail.com

______________________________________________________________________________________

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego ogłosił "konkurs" na stanowisko Dyrektora Centrum Polonii, do którego nie dopuszczono dr.Marka Ciesielczyka, który - paradoksalnie - już wcześniej był b.dobrze ocenianym dyrektorem tej instytucji przez 1,5 roku. Poniżej - Wojewoda Małopolski jako organ nadzoru domaga się od Zarządu Powiatu Dąbrowskiego wyjaśnień w tej sprawie. Szefem komisji "konkursowej" był wicestarosta Robert Pantera, który w ciągu 1,5 roku nigdy nie uczestniczył w żadnej imprezie organizowanej przez Centrum Polonii, a miał oceniać kandydatów na dyrektora tej instytucji!

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

Rada Powiatu Dąbrowskiego oraz

Sz.P. Waldemar Pawlak - Prezes PSL i Naczelny Komitet Wykonawczy PSL
Sz.P. Andrzej Kosiniak-Kamysz - Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Małopolsce
Media
 

 6 kwietnia 2011

Szanowni Państwo,

 
Mimo pozytywnych ocen pracy Dyrektora Centrum Polonii, dr. Marka Ciesielczyka, wydawanych od 1,5 roku przez Radę Programową uprawnioną do opiniowania działań tej instytucji kultury Powiatu Dąbrowskiego oraz znakomitych referencji zarówno zza granicy jak i z Polski, przedstawionych na stronie: http://centrum.polonii.salon24.pl - Zarząd Powiatu, pod przewodnictwem Starosty Tadeusza Kwiatkowskiego z PSL podjął – naszym zdaniem - szkodliwą dla Powiśla Dąbrowskiego decyzję o pozbyciu się Dyrektora Ciesielczyka, nie przedłużając z nim umowy.

Mimo zredukowanego o połowę budżetu Centrum Polonii, którego praktycznie jedynym merytorycznym pracownikiem był dr. Marek Ciesielczyk, instytucja ta pod jego kierownictwem bardzo przysłużyła się promocji naszego regionu zarówno w Polsce jak i na świecie. Jeszcze nigdy w historii naszego powiatu nikt tyle dobrego dla jego promocji nie zrobił. Dr Ciesielczyk pozyskiwał finansowe środki zewnętrzne oraz liczne darowizny (np. minibusa od organizacji polonijnej z USA, która po pozbyciu się Dyrektora, zerwała współpracę z Centrum).

Tak wspaniałe imprezy, jak międzynarodowa konferencja naukowa "Trzy pokolenia pokatyńskie" z udziałem 100 młodych Polaków z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy -  czy też  "Dni Kultury Tarnowsko-Dąbrowskiej w Chicago" - uzyskały bardzo wysokie oceny np. ze strony środowisk naukowych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP czy samych mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego i oczywiście Polonii na całym świecie. Dr Ciesielczyk był także w stanie organizować akcje charytatywne na rzecz powodzian czy też imprezy młodzieżowe, które zyskiwały mu sympatię dąbrowskich uczniów.

 

Kilka tygodni temu dr Ciesielczyk pozyskał dla współpracy z naszym powiatem wiele organizacji polonijnych z Meksyku, Paragwaju, Peru, Brazylii, Urugwaju czy Argentyny. Młodzież dąbrowska miała wyjeżdżać do Ameryki Południowej, tak jak to już miało niedawno miejsce w przypadku USA.

Skandaliczna decyzja personalna Starosty Kwiatkowskiego i jego kolegów, negatywnie wpływa na wizerunek naszego powiatu. Już w tej chwili ze współpracy wycofują się dotychczasowi partnerzy i sponsorzy Centrum Polonii.

Dlatego apelujemy z jednej strony do radnych Rady Powiatu Dąbrowskiego, aby zastanowili się nad słusznością decyzji Zarządu Powiatu, z drugiej zaś strony do władz Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego lokalni działacze mieli decydujący głos przy podejmowaniu fatalnej dla naszego regionu decyzji o pozbyciu się nie tylko wyjątkowo uzdolnionego człowieka z wielką wyobraźnią i niespotykanymi zdolnościami organizacyjnymi, ale także tak bardzo osobiście zaangażowanego w działania na rzecz Powiśla Dąbrowskiego, które od lat niestety jest jednym z najsłabszych gospodarczo powiatów Polski południowo-wschodniej.

Mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego

61 podpisów osób z:

Bolesławia , Ćwikowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Dąbrówek Breńskich, Luszowic, Mędrzechowa, Nieczujnej, Olesna, Radgoszczy, Smykowa, Szarwarku, Żdżar

___________________________________________________________________

Pierwsza strona petycji z podpisami poniżej:

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Protestujemy przeciwko decyzji Zarządu Powiatu Dąbrowskiego pod przewodnictwem Tadeusza Kwiatkowskiego z PSL pozbawiającej dr.Marka Ciesielczyka stanowiska Dyrektora Centrum Polonii w Brniu

Ostatnie notki

Tematy w dziale