chwasty w lesie
"jeśli trafiasz między wrony, masz szansę stać się białym krukiem"
1 obserwujący
27 notek
8960 odsłon
165 odsłon

Gdzie skrzydła PiS ma ?

Wykop Skomentuj

Wybory tuż, tuż, niebawem rozstrzygnie się przyszłość Polski. Byli pierwsi obywatele z oczekiwaną troską pochylają się nad planem ratowania własnych dokonań i skarbów rodowych przed najazdem prawicowych hord źle wykształconych, pazernych i przekupnych planem plus. Ostrzegają swoje środowisko przed niebezpieczeństwem jakie zawisło nad głowami bywalców salonowych w postaci realnego zreformowania sądownictwa do tego czasu dzielnie opierającego się nawale ziobrystów a wcześniej gowinowców. Ten ostatni bastion jest gwarantem swobód obywatelskich lwów salonowych czerpiących garściami z rogu obfitości państwowej szkatuły, cieszących się życiem, bawiących się doskonale bo to jest cel ich życia. Strach zajrzał w oczy gdy kaczyści przejęli władzę. Nie umieli skorzystać z pozostawionych zabawek. Nie potrafili się zachować jak przystało na Europejczyków. Popsuli wszystko, no może prawie wszystko, co nie co udało się zachować w samorządach. 

Apel ten wspierany przez krajowe i zagraniczne autorytety o lewicowo-liberalnym zabarwieniu odbija się echem po wszystkich salonach, nomen omen. Do kogo kierują swą modlitwę o deszcz szamani zeszłej polityki? Czego oczekują? Komu służą?

Pytania o tyle istotne bo nie wszyscy rodacy interesują się polityką i maja w głębokim poważaniu wszystko co z nią jest związane. Tak mówią bo tak im się wydaje. Mylą się, oczywiście. Nie dostrzegają związku polityki, ideologii, prawa stanowionego i wykonywanego z jakością życia swojego i rodziny. Ci nie zdecydowani a jest ich około 10 procent wyborców stanowić będą w tych wyborach niezwykle ważną grupę. To oni zdecydują czy zapowiedziane reformy konstytucyjne zostaną zrealizowane. Jak ważny jest to wybór niech świadczy zaangażowanie uśpionych do tej pory ojców założycieli III RP. Wszystkie ręce na pokład, krzyczą i oszukują po raz kolejny obywateli licząc na krótką pamięć. Tak pamięć niezdecydowanych to element nad, którym trzeba popracować. To wiedzą wszyscy. Więc uruchamiają wszystkie siły by ją zakłamać a jak się nie da to przynajmniej zatrzeć, zniekształcić.

Zjednoczona Prawica bo to ona sprawuje władzę obecnie a nie PiS jak potocznie się przyjęło mówić jest wspólnie zakotwiczona pod znakiem PiSu. To dobrze, tak jest czytelnie i łatwiej operować na scenie politycznej. W środku jest PiS a na skrzydłach z prawej Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina z lewej. 

Porozumienie jest centroprawicową partią polityczną o profilu konserwatywno-liberalnym i republikańskim oraz akcentach chrześcijańsko-demokratycznych, powstała 4 listopada 2017 z przekształcenia Polski Razem, po przyłączeniu się do niej nowych środowisk. (źródło Wikipedia)

Solidarna Polska jest partią polityczna założona 24 marca 2012, zarejestrowana postanowieniem z 1 czerwca 2012. Została utworzona przez byłych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Posiadała reprezentację w Sejmie VII kadencji (do marca 2013 także w Senacie VIII kadencji), składającą się z grupy parlamentarzystów wybranych w wyborach w 2011. Grupa jej działaczy zasiada również w klubie PiS w Sejmie VIII kadencji i Senacie IX kadencji. Do 2014 partia posiadała posłów do Parlamentu Europejskiego wybranych w wyborach w 2009 z list PiS, ponownych reprezentantów w PE (także z list PiS) ugrupowanie zyskało w 2019. Założycielem i prezesem ugrupowania jest Zbigniew Ziobro. Do 2018 pełna nazwa partii brzmiała „Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro” (źródło Wikipedia)

Te dwa skrzydła w obecnej chwili stoją przed ogromną szansą na wykreowanie większości konstytucyjnej tak bardzo oczekiwanej przez obywateli w znakomitej większości popierających zachodzące zmiany. Te dwie partie dziś są niemal nie zauważalne w materiałach wyborczych, mediach, internecie. To należy zmienić. Trzeba pokazać niezdecydowanym, że mają wybór bo jeśli nawet PiS ich nie przekonał to w ramach Zjednoczonej Prawicy jest alternatywa by ich głos był ważny i liczył się. To jest zadanie na cito dla piarowców prawicy, i tyle :)

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale